MediaTek jde Qualcommu po krku – představuje další výkonné osmijádro s LTE

mediatek top

Tchajwanská společnost MediaTek již není jen symbolem pro levná a výkonná čipová řešení, ale snaží se protlačit také do nejvýkonnějších mobilních telefonů na trhu. MediaTek představil již několik osmijádrových procesorů, které nabídnou vysoký výkon, cena ovšem stále zůstává při zemi. Dalším takovým je i 64bitový čip MediaTek MT6753, který představuje plnohodnotný osmijádrový procesor, který vsadil na architekturu jader Cortex-A53. Procesor je taktován na frekvenci 1,3 GHz, což je o nějakých 200 MHz méně než jeho předchůdce MediaTek MT6752. Dá se tedy předpokládat, že bude o něco méně výkonný, na druhou stranu nabídnou plnou podporu LTE  kat. 4 (LTE FDD i LTE TDD) a rychlých datových sítí. Bohužel neznáme přesné frekvence, které čip bude zvládat, takže se můžeme zatím jen domnívat, zda nabídne plnou podporu LTE i u nás.

mediatek_mt6753

Procesor MT6753 bude doplněn výkonným grafickým akcelerátorem Mali-T720, který nabídne podporu Open GL ES 3.0 a Open CL 1.2. Čip podporuje Full HD displej se snímkovací frekvencí 60 FPS, přehrávání Full HD videa v novém kodeku H.265 a poradí si i s 16MPx snímačem fotoaparátu. Funkce Miracast, duální Wi-Fi či Bluetooth 4.0 LE jsou pak samozřejmostí. A kdy se tento čip objeví na trhu? Podle tvůrců koncem druhého kvartálu letošního roku.

zdroj: gizmochina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)