Mediatek MT6592: Osmijádrový procesor, který si vyšlápne na Snapdragon 800 či Tegru 4?

Mediatek-to-Launch-MT6592-8-Core-Mobile-CPU-in-July

Většina českých zákazníků je zvyklá na procesory Snapdragon, Tegra či nějaký z rodiny Exynosů. V čínských přístrojích však dominují čipy od tamějšího výrobce Mediatek a dnes se již vyrovnají konkurenci. V posledních letech můžeme přístroje s procesory Mediatek potkat také na českém trhu. Server PhoneArena ve své zprávě informoval, že tento výrobce chystá nový osmijádrový procesor, který by se měl svým výkonem přiblížit třeba takovému Snapdragonu 800 od Qualcommu či Tegře 4 od Nvidie. A jaký má na to recept? 8 jader Cortex-A7.

Reálný výkon zatím samozřejmě neznáme, ale po internetu poletuje číslo 29 600 z testovacího nástroje AnTuTu. Bohužel nevíme žádné detaily, a tak není na místě rozhodovat, zda je tento čip výkonnější než konkurence. Pokud je ovšem toto číslo pravdivé, pak bude výkon skutečně brutální. Jádra Cortex-A7 by pak měla zajistit nižší spotřebu a opět Mediatek hlásá, že v tomto ohledu poráží konkurenci.

mt6592

První přístroje s procesorem MT6592 se objeví nejspíše až ke konci roku, takže si na reálné srovnání budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Mediatek však rozhodně nesmíme podceňovat, neboť již v čínských přístrojích tato společnost ukázala, že její procesory jsou dostatečně výkonné a navíc velmi levné.

mediatek-roadmap-2013-2014-phones

zdroj: phonearena.comphonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)