MediaTek oznámil Helio P25, který je určen telefonům s duálním fotoaparátem

Helio P25

MediaTek stále chrlí jeden procesor za druhým. Tentokrát se dostalo na Helio P25, jedná se o evoluci P20, která je speciálně určena pro telefony s duálním fotoaparátem. MediaTek se opět zaměřil na úspornost, vylepšil se ale i výkon.

Helio P25 vylepší fotografie a nabídne více výkonu

Helio P25 obsahuje Imagiq procesor, který nabízí pokročilé efekty fotoaparátu, jako je malá hloubka ostrosti nebo lepší automatická expozice. Dokáže spolupracovat se snímači až do 24 MPx nebo dvakrát 13 MPx. Pro duální fotoaparáty je plně optimalizován.

MediaTek Helio X30

Dále nabízí HDR video s plným náhledem, rychlejší automatickou expozici, a to až o 55%. Nejnovější člen řady Helio je založen na osmi jádrech Cortexu-A53, které jsou taktovány na 2,5 GHz a 1,6 GHz. Grafická karta je Mali-T880. Tento SoC také podporuje až 6GB LPDDR4 RAM. Zajímavé je, jak se v poslední době jak MediaTek, tak i Qualcomm snaží vylepšit kvalitu fotografií v telefonech.

První telefony s Helio P25 na palubě, by se měly objevit již v 1. čtvrtletí tohoto roku. Velmi pravděpodobně už je uvidíme i na veletrhu MWC v Barceloně, který se nezadržitelné blíží. Vypadá to, že tento rok se budeme více a více setkávat s telefony, které mají duální fotoaparát.

Měli by se výrobci procesorů ještě více zaměřovat na kvalitu fotografií?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)