mDevCamp 2013 – Mobilní konference retrospektivně

mDevCamp_2013_fullres-1000

25.5.2013 se v Praze, na Fakultě architektury a Fakultě informatiky ČVUT, uskutečnila jedna z největších česko-slovenských konferencí pro mobilní vývojáře – mDevCamp 2013. Organizátorem byla společnost Inmite, která vyvíjí aplikace pro mobilní platformy. Celou akci dále zaštiťovaly společnosti Google, Vodafone, seskupení GUG.CZ a samozřejmě nemohl chybět ani SvětAndroida jako hlavní mediální partner.
Celá akce byla doslova nabita zajímavými přednáškami a zkušenostmi lidí z oboru. Nechybělo ani zrekapitulování a bližší pohled na novinky z nedávno proběhlého Google I/O včetně předání zkušeností z osobně vyzkoušených Google Glass v podání Davida Vávry. Svět Androida byl u toho také a ukazoval lidem technologické novinky, jako jsou koule Sphero či vrtulník Parrot AR.Drone 2.0.

Největší úspěch mezi účastníky sklidily přednášky*:

  • Keynote s Petrem Marou
  • Dark side of iOS – Workshop o temné straně iOS, Objective-C a Xcode. Přijďte se dozvědět o privátním API, proč Apple nechce, abyste ho používali, a co pro to dělá. Co všechno se můžete dozvědět ze zkompilované aplikace? Má “security by obscurity” smysl? Jak se nabourat do banky? Uvidíte, jaké možnosti se v revezním inženýrství nabízejí včetně praktických ukázek.
  • Dark side of Android – Na stackoverflow je 420 tisíc problémů s tagem Java, ale neuvěřitelných 330 tisíc s tagem Android. Je za tím obrovská popularita platformy Android, a nebo se spíš něco nepovedlo? Prezentace Vás provede temnou stranou Android API, kde na Vás nejrůznější problémy a záludnosti vyskakují jako imperiální vojáci ve známém sci-fi příběhu. Průvodcem Vám bude kromě Dark Vadera i indie vývojář Petr Nálevka, který se již 3 roky zabývá Androidím vývojem a provozuje více než desítku nejrůznějších populárních aplikací na Play Store, které si stáhlo již více než 5 miliónů uživatelů. Například známý budík sledující spánkové fáze Sleep as Android. Cílem prezentace, ale rozhodně není odradit od Androidího vývoje, ale naopak sdělit: “Come to the dark side, we have cookies…donut, gingerbread, lime pie…”
  • Herní enginy – Počet herných enginov použiteľných na mobilných platformách dnes presahuje niekoľko desiatok. Ako sa v nich vyznať a zvoliť pre svoju hru ten správny? Počas tejto prednášky by ste mali získať širší prehľad o možnostiach ktoré vám jednotlivé enginy ponúkajú, porovnáme ich výkon, zamyslíme sa nad tým čo by mal taký správny engine zvládnuť a čiastočne vám ukážeme aj cestu bez neho.
  • Making apps butter – Making android apps is easy. Making android apps that runs smoothly without dropping any frame is challenging. In this session we will explore and demonstrate how to find what’s making your app “janky”, what is overdraw and where do you lose your frames. Most of the session will be live demo of different tools being used to hunt down all those issues that prevent our app from being buttery smooth. CZ překlad: Tvoření androidích aplikací je snadné. Tvoření androidích aplikací, které běží hladce aniž by docházelo k vypouštění snímků, je výzvou. V této přednášce budeme zkoumat a demonstrovat, jak najít příčinu zadrhávání vaší aplikace, co je overdraw a kde konkrétně přicházíte o výkon. Většina z přednášky bude zahrnovat živou demonstraci rozličných nástrojů využívaných pro zjištění důvodů, proč vaše aplikace neběží jak po másle.
  • Bezpečnost v bankovních aplikacích
  • Dead Trigger: Behind the scenes – Hra Dead Trigger se zrodila jako vedlejší a víceméně experimentální projekt MADFINGER Games. Nicméně za čtyři a půl měsíce nám pod rukama vyrostla hra, kterou si během devíti měsíců od vydání stáhlo přes 17 milionů hráčů a dnes ji hraje více než 500 tisíc uživatelů denně – čímž daleko předčila i naše nejbujnější představy. Přednáška nabídne pohled do zákulisí vývoje a cenné rady pro případ, že se vám stane něco podobného. A také naznačí kudy vede cesta, tedy alespoň ta naše.
  • Lightning talks

*Popis přednášek je ponechán v původním znění

mDevCamp_2013_fullres-1025 mDevCamp_2013_fullres-1159

mDevCamp_2013_fullres-1045mDevCamp_2013_fullres-1019

 mDevCamp_2013_fullres-1021 mDevCamp_2013_fullres-1266

 mDevCamp_2013_fullres-1022

Bitva v programování mezi platformami iOS a Android (sranda)

FightClub 2013

FightClub 2013

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)