Máte problém s GPS v Pokémon GO? Pomůžeme vám ho odstranit

Pkémon GO – problém s GPS – náhleďák

V posledních dnech hlásí čím dál více hráčů Pokémon GO, že mají problém s GPS. I naši čtenáři se na nás například na Facebooku obracejí s prosbou o pomoc. Jelikož se nezdá, že by byl problém způsobován samotnou aplikací, je velice pravděpodobné, že většina hráčů, kterých se problém týká, má jen špatně nastavené některé parametry telefonu či aplikace. Pojďme se tedy spolu podívat, zda máte ve svém smartphonu vše nastavené správně.

Problém s GPS často není neřešitelný

Mnoho telefonů má ve výchozím stavu nastavené některé senzory a moduly tak, aby byly co neúspornější. Mohou být buď úplně vypnuté nebo jen omezené na nízký výkon. V případě Androidu 6.0 pak může být problém i v oprávněních, která aplikacím uděluje sám uživatel. V první řadě se podíváme na ně. První postup se tedy bude týkat uživatelů s Androidem 6.0 Marshmallow.

Postup #1 – Nastavení oprávnění

 1. Klepněte na ikonu „Nastavení“ v seznamu aplikací nebo v liště rychlého nastavení
 2. Přejděte na položku „Aplikace“
 3. Najděte aplikaci Pokémon GO a klepněte na ni
 4. Mezi informacemi o aplikaci najděte položku „Oprávnění“ a taktéž na ni klepněte
 5. Zkontrolujte, zda má aplikace povolen přístup k poloze, případně ho povolte

Pokud jste měli přístup k poloze vypnutý, s největší pravděpodobností vám již bude poloha ve hře fungovat jak má. Pokud ovšem stále nefunguje nebo máte Android starší verze, budeme se muset podívat dál.

Postup #2 – Nastavení GPS

 1. V nastavení najděte položku „Poloha“
 2. Ujistěte se, že máte určování polohy zapnuté
 3. Pokud ano, přejděte na položku „Režim určování polohy“
 4. V seznamu zaškrtněte „Vysoká přesnost“
 5. Vraťte se na výchozí obrazovku nastavení a ujistěte se, že máte zapnutou WiFi, i když zrovna není připojena k žádné síti (od Androidu 4.4 nemá její permanentní zapnutí významný vliv na výdrž baterie)

Funguje vám GPS ve hře nyní? Pokud ano, můžete jásat. Pokud ne, máme v zásobě ještě jednu možnost. Ta se týká především levných smartphonů z Číny. Máme tím na mysli takové značky, které nemají na českém trhu oficiální zastoupení a jsou k nám z Číny dováženy neoficiální cestou. Takovým telefonům totiž často obchodníci přehrávají systém, aby ho lokalizovali do češtiny a přidali Google služby. Problém s GPS může být způsoben i zapomenutým zapnutím simulovaných poloh. S tímto problémem jsme se setkali nejednou, takže i na něj se zkusíme podívat.

Postup #3 – Simulované polohy

 1. Opět navštívíme nastavení telefonu
 2. Sescrollujte na samý konec nastavení
 3. Vidíte jako předposlední položku „Nastavení pro vývojáře“? Pokud ano, přeskočte na krok 9.
 4. Pokud položku nevidíte, otevřete místo ní „Informace o telefonu“
 5. Najděte položku „Číslo sestavení“
 6. Klepejte na ni bez přestání. Po chvilce uvidíte toast notifikaci s počtem klepnutí, které vám zbývají do odemčení nastavení pro vývojáře
 7. Voilá, nyní jste vývojář :-)
 8. Nyní se vraťte na konec nastavení
 9. Vstupte do „Nastavení pro vývojáře“
 10. Najděte položku „Simulované polohy“
 11. Pokud je zapnutá, vypněte ji
 12. Pokud zapnutá není, vyscrollujte nahoru a v záhlaví „Nastavení pro vývojáře“ zase vypněte

Stále máte problém s GPS? Byly simulované polohy vypnuté? Teprve nyní se shodneme na závěru, že telefon máte zcela jistě nastaven správně.

Problém s GPS přetrvává

GPS moduly v Androidích telefonech se sice za posledních několik let výrazně zlepšily, stále ale nejsou zdaleka dokonalé. Se správností umístění můžete mít problém zejména v interiérech. Pokud váš problém s GPS ve hře přetrvává, zkuste hru spustit venku, na volném prostranství, ne mezi domy na ulici. Zkuste také nechat telefon alespoň 30 vteřin chytat signál. To by měla být dostatečně dlouhá doba na zachycení slabého signálu GPS.

Pokud jsme vám s problémem nepomohli, je zde poslední vysvětlení. Je možné, že aplikace není kompatibilní se všemi modely GPS modulů. Tato situace může nastat, pokud byl v Obchodě Play váš smartphone označen jako nekompatibilní a hru jste nainstalovali z balíčku APK. V takovém případě doporučujeme počkat na nejbližší aktualizaci. Zatím každá aktualizace přinesla podporu pro další a další zařízení, takže je možné, že to vaše bude hned v té následující. A kdyby ne, můžete znovu zkusit nainstalovat aktualizovaný balíček APK. Abyste byli dostatečně včas informování, že vyšla nová verze, můžete si nastavit například RSS upozornění na serveru ApkMirror.com, protože Obchod Play vás v případě nekompatibility neupozorní.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)