Stahujte aplikaci Markup z Androidu P: Úprava screenshotů jednoduše a rychle

markup android p

Android P mění některé věci, pokud jde o snímání obrazovky. Klasická kombinace tlačítek pro screenshoty zůstává, přidávají se ale nové možnosti, jak screenshot zachytit, a hlavně jak je upravit. A to díky aplikaci Markup, kterou už lidé z XDA Developers dokázali upravit, aby fungovala na starších verzích Androidu. Každý si ji tak může stáhnout a používat.

Aplikace Markup ulehčuje práci se screenshoty na Androidu

První změny si jde všimnout u vyskakovací nabídky pro vypnutí či restart telefonu. Nově se u Androidu P zobrazí i tlačítko pro screenshot. Dlouhým stisknutím tlačítka napájení se tak budete moct dostat ke screenshotu.

Android pak také dlouho zaostával v jejich úpravě. Většina nadstaveb od výrobců již nabízí nějaké možnosti pro úpravy, ale na Pixel, Nexus či třeba Android One telefonech si nemůžete jednoduše přímo v systému upravit screenshoty. Za několik měsíců při vydání Androidu P už to ale půjde, a to díky aplikaci Markup, která už je k dispozici i v první testovací verzi.

Lidé z XDA Developers už ji dokázali převést i na starší Android. Můžete si ji jednoduše stáhnout a nainstalovat, jako každou jinou aplikaci. Pokud máte starší systém, tak pro editaci screenshotů budete muset zvolit “sdílet” a vybrat aplikaci Markup. Přímá editace funguje prozatím jen na Androidu P. Upravovat pak jde velikost screenshotů a také jde do nich kreslit.

Pozor ale na chyby a stabilitu celé aplikace. Jde o první testovací verzi, která byla navíc převedena k fungování na telefonech bez Androidu P. Do budoucna se určitě ještě vylepší, minimálně slouží jako pěkná ukázka toho, co se v Androidu P chystá.

Vítáte úpravu screenshotů rovnou v systému Android?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak-na-Androidu-udělat-snímek-obrazovky

Jak na Androidu udělat snímek obrazovky?

Návody Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (1)