Mapy Google 9.37 ukazují během vyhledávání vzdálenost k místům

mapy_google_937_ico

Mapy Google 9.37 jsou sice zatím jen ve fázi beta verze, i tak již ale ukazují řadu připravovaných funkcí – například zobrazují během vyhledávání vzdálenost k místům. Některé novinky vám představíme v tomto článku. Nejprve v bodech ty hlavní:

  • Zobrazování vzdálenosti k místům během hledání.
  • Změna struktury nastavení oznámení.
  • Nová sekce pro nastavení osobního obsahu.
  • Zkratka pro otevření Časové osy.
  • Další vylepšení pro Místní průvodce.

Vzdálenost k místům během hledání

Tou první je zobrazování vzdálenosti k místům během vyhledávání. Pokud tedy například budete hledat prodejnu svého oblíbeného řetězce, bude volba té nejbližší o něco jednodušší. Vedle názvů jednotlivých míst se totiž nově ukazuje také vzdálenost od aktuální pozice v metrických nebo imperiálních jednotkách (dle nastavení systému).

Změny struktury nastavení oznámení

Obrazovka pro nastavení oznámení se rychle rozrůstá. Za poslední rok se tu postupně objevilo jedenáct různých přepínačů. Najít ten správný tedy mohlo zabrat chvilku času. Nejnovější aktualizace proto třídí přepínače do čtyř podskupin, takže jejich nalezení by mělo být snazší. K dispozici zatím nejsou žádné nové volby, ani žádné nebyly odstraněny. Jde tedy skutečně jen o roztřídění do sekcí.

Nastavení osobního obsahu

Rozházení přepínačů nastavení oznámení nebylo jedinou změnou v nastavení aplikace. Další novinkou je sekce Osobní obsah. Umožňuje uživateli určit, jaký druh osobních informací se může objevit a být použit v aplikaci Mapy Google. Aktuálně zde můžete povolit či zakázat zobrazování adres ze seznamu kontaktů v mapách a fotografií v časové ose. Kromě toho zde najdete povolení přístupu k poloze, ukládání historie polohy a smazání celé či jen vybrané části historie.

Zkratka pro otevření Časové osy

Jestliže často pracujete s funkcí Časová osa, usnadní vám Mapy Google 9.37 život. Umožní vám totiž vytažení zástupce na domovskou obrazovku. Tuto možnost najdete v kontextové nabídce v pravém horním rohu jako položku Přidat na plochu. Přes ikonu na domovské obrazovce pak můžete otevírat rovnou Časovou osu, nebudete tedy muset spouštět Mapy a následně přes postranní nabídku přecházet do příslušné sekce.

Další vylepšení pro Místní průvodce

Počátkem minulého týdne zpřístupnil Google novou sadu nástrojů pro Místní průvodce. Ti nyní mohou snadno zobrazit blízká místa, u nichž je nutné doplnit nějaké informace nebo potvrdit úpravy jiných přispěvatelů. Nové funkce byly původně dostupné jen Místním průvodcům na čtvrté úrovni, po aktualizaci se pak nabídka objevuje i uživatelům třetí úrovně.

Kde stáhnout Mapy Google 9.37?

První možností je stát se beta testerem, což provedete tak, že se na příslušné stránce přihlásíte do testovacího programu. Pokud aplikaci Mapy Google máte nainstalovanou, záhy obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Jestliže aplikaci Mapy nainstalovanou nemáte, budete ji muset nejprve stáhnout z Obchodu Play. Poté obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Druhou (méně bezpečnou) možností je stažení instalačního balíčku z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Poslední možností je počkat na to, až bude verze 9.37 povýšena ze stádia beta do stabilní verze.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později
Mapy.cz,-nebo-Mapy-Google

Mapy.cz, nebo Mapy Google? (Hlasovačka)

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (2)