Majitelé telefonů Sony Xperia SP hlásí potíže po aktualizaci na Android 4.3

xperia_sp_43_problems_ico

Minulou středu jsme informovali o vydání aktualizace na Android 4.3 Jelly Bean pro telefony Sony Xperia SP. Nový firmware s číslem verze 12.1.A.0.266 se začal objevovat i na zařízeních určených pro český trh a uživatelé, kteří provedli update, se v diskuzi pod článkem podělili o nově nabyté zkušenosti. Nutno konstatovat, že ne vždy aktualizace splnila očekávání.

Majitelé telefonů Sony Xperia SP hlásí potíže po aktualizaci na Android 4.3 Majitelé telefonů Sony Xperia SP hlásí potíže po aktualizaci na Android 4.3

Jako první hlásil dostupnost nového firmware Adam Bogocz, který ve čtvrtek 13. února v 9:52 napsal: “Tak už se mi upgraduje přes PC Companion :)” Později se ale, bohužel, nepodělil o dojmy z aktualizovaného systému, takže můžeme jen doufat, že vše proběhlo korektně.

V dalších dnech se však objevily tři příspěvky s podobným vyzněním, které přinejmenším naznačují, že aktualizace může přinést poměrně citelné problémy. Podívejme se, co napsali naši čtenáři.

HonzaB (14. 2. 2014 15:25): “12. 2. 2014 jsem svoje nové Sony Xperia SP aktualizoval na verzi 4.3. Velká chyba… Podle sdělení infolinky Sony Mobile v případě problémů jedině reklamace. Seká se systém, vynechává ikonka zpět, ikona domů, baterie se rychleji vybíjí (za dvě hodiny nicnedělání – bez netu – na mobilu 6% baterie fuč). Původní verze 4.1 byla OK.”

Matsr (15. 2. 2014 15:23): “Po včerejší aktualizaci svoji XPERIE SP na verzi 4.3 jen problémy, seká se, nereaguje na některý věci. Celkově je zpomalenej a o baterce ani nemluvím. Aktualizace velká chyba.”

Tomáš (16. 2. 2014 12:17): “S negativní zkušeností s aktualizací SP na 4.3 se musím vyjádřit taky. Po včerejší aktualizaci je celej telefon neskutečně zasekanej, 2x totální zásek, že jsem musel telefon vypnout tlačítkem pod krytem, no hrůza… Doporučuju neinstalovat. ;)”

Pochopitelně nelze činit závěry na základě výpovědi tří zákazníků, tím spíše, když si uvědomíme, že většinou se ozvou ti nespokojení, zatímco spokojení nemají potřebu se vyjadřovat. Může se jednat o specifickou chybu, související s nainstalovaným softwarem, ale patrně jedinou možností, jak vyloučit tuto variantu, je uvedení telefonu do továrního nastavení, což, soudě z příspěvků v diskuzi, ani jeden u uživatelů neprovedl.

Podobné zkušenosti hlásí také čtenář, který se podepsal jako najib1312 – ten si v diskuzi pod článkem na serveru Phone Arena stěžuje na:

  • Příliš vysokou spotřebu baterie.
  • Fakt, že nelze odstranit limit maximálního nastavení hlasitosti při připojení sluchátek.
  • Pomalejší reakce na doteky se zpožděním kolem půl sekundy (autor příspěvku doporučuje vyzkoušet například na hře Flappy Bird).

Jste majiteli Sony Xperie SP a provedli jste aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean? Podělte se o své zkušenosti, ať už kladné, či záporné! Napište nám, jak se telefon chová po updatu a pokud se vám podařilo potíže vyřešit, pomozte ostatním a dejte vědět, jakým způsobem jste vrátili telefon do provozuschopného stavu.

Zdroj: diskuze pod článkem/čtenáři.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (103)