Majitelé Nexusů hlásí řadu problémů po aktualizaci na Android 4.4.3

cerveny_android_ico

Aktualizace na Android 4.4.3, uvolněná počátkem června (viz článek Google uvolňuje Android 4.4.3 pro zařízení Nexus! [odkazy ke stažení]), měla vyřešit hned několik problémů, se kterými se museli potýkat majitelé zařízení s předchozí verzí 4.4.2. Android 4.4.3 tedy není zásadním upgradem operačního systému – zaměřuje se především na opravy chyb, týkajících se zejména zvýšené spotřeby baterie aplikací Fotoaparát a také zlepšené stability oznámení a připojení k síti. Dále přináší vylepšení spolehlivosti podpory pro Exchange Active Sync, nové „vychytávky“ pro správu SMS a MMS v Hangouts a kosmetické změny v programech Číselník a Lidé (viz Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikací Číselník a Lidé).

Majitelé Nexusů hlásí řadu problémů po aktualizaci na Android 4.4.3 Majitelé Nexusů hlásí řadu problémů po aktualizaci na Android 4.4.3

Údajně nejvíce opravených chyb se týkalo telefonu Nexus 5, nicméně ani nová verze systému, zdá se, uživatelům klid a pokoj nepřinesla. Alespoň to naznačují zahraniční zdroje, které zmiňují, že část majitelů telefonů Nexus 4 a Nexus 5 hlásí následující problémy:

  • nestabilní připojení skrze Wi-Fi, slabý signál,
  • zamrzání/zasekávání aplikace Číselník při zobrazení všech kontaktů,
  • náhodné restarty (týkají se především Nexusu 4),
  • potíže se 3G konektivitou,
  • snížená výdrž na akumulátoru,
  • potíže s e-mailovými službami,
  • blíže nespecifikované obtíže týkající se klientské aplikace Obchod Play,
  • problémy s notifikacemi,
  • potíže s určováním polohy skrze GPS.
Nejvíce postihly nové problémy Nexus 5 Nejvíce postihly nové problémy Nexus 5

Také majitelé telefonu Nexus 4 hlásí řadu potíží Také majitelé telefonu Nexus 4 hlásí řadu potíží

Výše uvedené potíže se měly, byť v menší míře, projevit také na některých aktualizovaných tabletech Nexus 7 a Nexus 10. Obecně lze ale konstatovat, že postižena nejsou všechna zařízení Nexus, takže velmi pravděpodobně může jít o potíže konkrétních kusů nebo softwarové výbavy. Kris Carlon ze serveru AndroidPIT (možná poněkud odvážně) tvrdí, že „aktualizace možná ve skutečnosti přinesla více chyb než oprav.“

Potíže nejsou snadno reprodukovatelné, což je poměrně zásadní pro přípravu případné záplaty. Google dosud oficiálně nepotvrdil žádné problémy s nejnovější aktualizací Androidu, ačkoli je pravděpodobné, že si je vědom obtíží, s nimiž se někteří uživatelé zařízení Nexus musejí potýkat. Redaktor serveru Android Origin Doug Lynch doporučuje v případě výskytu výše uvedených problémů provést restart zařízení do továrního nastavení, což ovšem obnáší ztrátu všech nastavení a dat, která nejsou uložená v cloudu.

Pro uživatele ani Google nejsou výše uvedené informace právě potěšující, nicméně s ohledem na blížící se termín vývojářské konference Google I/O, která se koná již příští týden 25. a 26. června, lze očekávat představení a brzké uvolnění Androidu 5.0. Je samozřejmě otázkou, zda v této majoritní aktualizaci budou chyby přítomny také, nebo jestli se jí vůbec nedotknou.

Nexus 7 má s aktualizací na Android 4.4.3 méně problémů Nexus 7 má s aktualizací na Android 4.4.3 méně problémů

Také Nexus 10 je s novou verzí méně problematický Také Nexus 10 je s novou verzí méně problematický

Můžeme konstatovat, že chyby po aktualizaci firmwaru nejsou ničím novým – téměř každá změna přináší spolu s opravami předchozích také svůj podíl nových problémů. Nicméně zařízení Nexus mívají obvykle trochu jednodušší život vzhledem k tomu, že na nich běží čistý Android, neupravený výrobcem zařízení nebo mobilním operátorem. Zatím asi největší potíže přinesla listopadová aktualizace na Android 4.3 pro Samsung Galaxy SIII, která musela být dokonce úplně pozastavena (viz články Samsung Galaxy S III se po aktualizaci na Android 4.3 potýká s řadou problémů a Samsung vydal prohlášení k pozastavení updatu na Android 4.3 pro Galaxy S III).

Aktualizovali jste svůj Nexus na Android 4.4.3? Podělte se o své zkušenosti s ostatními uživateli v diskuzi pod tímto článkem! Pokud jste narazili na některý ze jmenovaných problémů, nezapomeňte zmínit, jakého zařízení se týká!

Zdroje: AndroidSPIN, Android Origin, Phones Review, Phone Arena, AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (78)