Zatopí nová Lumia Androidu? HW parametry na to má

Nokia_Phablet_Konzept_Phone_Designer_06

Uplynul již nějaký čas od chvíle, kdy americký gigant, kterým Microsoft bezpochyby je, odkoupil společnost Nokia. K dnešnímu dni však na trhu nenajdeme žádné zařízení s logem této firmy na zádech, které by tvořilo přímou konkurenci pro nejlepší přístroje. To se možná již brzy změní s příchodem nového modelu nesoucího název Microsoft Lumia 940 XL. Právě ten by měl být první právoplatnou vlajkovou lodí Microsoftu.

Microsoft Lumia 940 a Lumia 940 XL

O tom nás mohou přesvědčit samotné hardwarové specifikace zařízení, které jsou přinejmenším velice zajímavé. Na první pohled nás jistě zaujme velký 5,7palcový displej s rozlišením QHD (2560 x 1440 obrazových bodů). Výsadou vlajkových lodí ze série Lumia byl vždy fotoaparát, proto i zde lze očekávat, že hlavní 20MPx snímač s technologií PureView bude ve špičkovém provedení. Na přední straně poté najdeme fotoaparát s rozlišením 5 MPx. Srdce celého přístroje tvoří osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810, jehož jádra dosahují maximálního taktu 2,5 GHz, doplněný o 3 GB paměti RAM a 32GB interní úložiště. Překvapením by rozhodně nebyla ani čtečka otisků prstů, jež se začíná stávat standardem. Nová Lumia 940 se ovšem chystá přivést nový bezpečnostní prvek v podobě skeneru oční duhovky. O dodávání energie se postará akumulátor s kapacitou 3300 mAh. Dobrou zprávou pro ty, kteří neholdují obřím displejům, by mohl být fakt, že Microsoft chystá také zmenšeninu svého top modelu, která se pravděpodobně liší pouze velikostí displeje (5,2palcový s rozlišením QHD) a procesorem (Qualcomm Snapdragon 808/815).

I my v redakci jsme moc zvědaví, jak se “konkurenční” telefon vydaří. Uvítali byste opět recenzi “pohledem Androiďáka”, jako tomu bylo například s mobilním telefonem iPhone 6 či chytrými hodinkami Apple Watch?

Zdroj: phonearena.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (65)