LTE internet v ČR stále zrychluje. Prvenství si drží Vodafone

LTE internet

LTE internet je pojem, který se dostal do povědomí snad každého uživatele mobilního telefonu. Jak rychlé připojení máme v České republice?

Nejrychlejší LTE internet má Vodafone

Přestože nám poskytovatelé slibují stále vyšší rychlosti a novější technologie, rychlosti v praxi mohou být rozdílné. Server DSL každý měsíc prověřuje rychlost sítí českých operátorů a výsledky mnohdy překvapí. Prvenství si ale stále drží Vodafone, jehož rychlost stále roste. V současné době se dostala až na hodnotu 32,3 Mb/s.

Oba další čeští operátoři stojí opodál, ale rozdíly nejsou nikterak drastické. Operátor O2 si navíc oproti minulému měsíci výrazně polepšit (o 28 %) a LTE internet dosáhl rychlosti 31,8 Mb/s. Třetí je T-Mobile s rychlostí 29,07 Mb/s, který jako jediný nepokořil hranici 30 Mb/s. Zajímavá je i situace s 3G připojením, které je stále hojně využíváno. Zde vede naopak T-Mobile s rychlostí 8,18 Mb/s.

lte-internet-rychlost

Ocenili byste ještě vyšší rychlost LTE u nás?

zdroj: dsl.cz

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (30)