Samsung poprvé ukázal systém Linux na Galaxy telefonech

linux na galaxy samsung dex

Linux na Galaxy, tak se nazývá nová funkce určena pro Samsung telefony, které podporují stanici DeX. Představení proběhlo již před několika týdny. Nyní jsme se ale poprvé dočkali videa, jak vlastně bude operační systém Linux na telefonech od Samsungu fungovat.

Linux na Galaxy: Konečně plnohodnotný počítač v telefonu?

Dokovací stanici Samsung DeX jsme u nás na webu recenzovali samostatně. Jan Dolejš tehdy v závěru recenze napsal, že DeX nedokáže plnohodnotné nahradit počítač. Také ale dodal, že Samsung ukazuje, kudy povede cesta do budoucna. V době psaní recenze asi ani Honza nečekal, jak blízko pravdě je. Plnohodnotný operační systém Linux na telefonu zní hodně dobře.

[Concept Demo] Linux on Galaxy x Samsung DeX

[Concept Demo] Linux on Galaxy x Samsung DeX

Samsung při představení neprozradil mnoho informací, ty bude postupně uvolňovat, jako třeba nyní s prvním videem. Linux na Galaxy se spouští přes speciální aplikaci, už dříve se potvrdilo, že bude fungovat několik různých distribucí Linuxu. Jedna z nich je Ubuntu, a to ve verzi 16.04, kterou můžeme vidět na videu.

Video je zaměřeno hlavně na vývojáře, kterým společnost ukazuje, že budou moct využít telefon k programování. Každopádně většina uživatelů očekává možnost spuštění programů ze stolních počítačů. Samozřejmě se musí počítat i s architekturou ARM u chytrých telefonů. Samsung zatím neukázal ani nepotvrdil možnost nějakého známějšího programu ze stolních PC či notebooků, na to si musíme ještě počkat.

[aps_product_sz id=“431109″]

[aps_product_sz id=“448783″]

Těšíte se na Linux pro Galaxy telefony? Který program byste uvítali?

Zdroj: liliputing.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)