Důležitá aktualizace pro Chrome OS: Přináší podporu pro Linux aplikace

linux aplikace chrome os

O tom, že se Linux aplikace dostávají do Chrome OS už víme nějakou dobu. První detaily se objevily už v únoru a postupně jak se objevují nové aktualizace, tak se přidávají i prvky, které to potvrzují. Poslední verze Chrome OS Dev přináší největší důkaz. V nastavení se objevila nová část, ve které půjdou Linux aplikace nastavit.

Linux aplikace pro Chrome OS se oznámí za týden

Vše zatím nasvědčuje tomu, že se oficiálního oznámení této funkce dočkáme na konferenci Google I/O. Díky této podpoře se tak funkčnost systému Chrome OS značně zvýší. Už nepůjde jen o systém založený na cloudu.

linux aplikace chrome os podpora

Využít se budou moct Linux programy pro úpravu fotek, videí, ale třeba také Steam pro hry. Jeden z uživatelů redditu již dokázal Steam nainstalovat, nicméně akcelerace GPU je v tuto chvíli nefunkční, takže většina Linux her nefunguje.

Prozatím se aplikace pro Linux objevují pouze na Pixelbooku a začínají se objevovat náznaky, že jako další přijde podpora pro Samsung Chromebook Pro. Každopádně podpora pro Linux přišla ve strašně krátké době. Mnohem rychleji než podpora pro Android aplikace. Věříme, že Google na konferenci I/O 2018 oznámí, že podpora Linux aplikací přijde na většinu chromebooků.

[aps_product_sz id=”485045″]

Přemýšleli byste o koupi Chrome OS zařízení, kdyby se oficiálně podporovaly Linux aplikace?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)