LineageOS přidává oficiální podporu pro OnePlus 5, Redmi Note 4 a další

lineage os xiaomi oneplus

LineageOS pohrobek starého známého CyanogenModu se stále těší větší a větší popularitě, a to i díky podpoře nových zařízení. V poslední době se začalo podporovat několik zajímavých modelů v čele s OnePlus 5 a Xiaomi Redmi Note 4.

LineageOS se dostává na oblíbené čínské telefony

Nejde ale jen o podporu nových zařízení, telefony s Lineage OS dostávají také pravidelné aktualizace, například většina telefonů s touto alternativní ROM již má k dispozici bezpečnostní zabezpečení Androidu ze srpna 2017. Tím se nemůže chlubit ani většina výrobců vlajkových modelů.

rom lineageos 14.1 Domovská obrazovka LineageOS 14.1

Mnohem zajímavější je to ale u podpory zařízení. Nově se oficiálně podporuje OnePlus 5, Xiaomi Redmi Note 4, LG G6 a Sony Xperia L. Na většinu těchto telefonů už sice byl LineageOS dostupný, ale pouze v neoficiální formě. Rozdíl je v tom, že neoficiální verze můžou obsahovat různé nezdokumentované změny a třeba odlišné funkce. Nemusí se také jednat v některých případech o tak bezpečnou ROM, jako v případě oficiální podpory, kdy je k dispozici zdrojový kód.

Alternativní ROM na tyto telefony již můžete stahovat z oficiálních stránek. V případě LineageOS se jedná o téměř čistý Android, ve kterém nenajdeme grafickou nadstavbu nebo zbytečné aplikace.

[aps_product_sz id=”443430″]

[aps_product_sz id=”410700″]

[aps_product_sz id=”433747″]

Už jste vyzkoušeli na svém telefonu Lineage OS? Jste spokojení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)