LineageOS přidává podporu pro Xperia Z5, Galaxy S6 i Xiaomi telefony

lineageos galaxy s6 xiaomi redmi

V poslední době se objevilo několik nových, které obdržely oficiální podporu LineageOS. Mezi nimi je například Sony Xperia Z5, mezinárodní verze Samsung Galaxy S6 s Exynos procesorem nebo Xiaomi telefony.

LineageOS podporuje více zařízení, končí ale u ZenFone 2

Vše ale není jen o přidávání nových zařízení. Na konci ledna vyšla poslední aktualizace pro telefony řady ZenFone 2 od společnosti Asus. A to jak modely s FullHD displejem, tak i HD displejem. Důvodem je, že člověku, který měl na starost vývoj pro tyto modely, se rozbil displej u ZenFone 2 a už nechtěl dávat peníze na opravu tohoto staršího zařízení.

V posledním měsíci se také opět objevila aktualizace pro HTC One M9, každopádně vyšla 10. ledna a od té doby nic. Momentálně není jasné, jestli se opět dostane na podporu tohoto telefonu od HTC.

Teď už ale k novým zařízením s podporou LineageOS. Jedná se o tyto telefony:

 

Obzvlášť potěší podpora pro Samsung Galaxy S6, což je starší vlajkový model, na který již oficiální cestou nevyjde Android Oreo. Pokud ale bude podpora pokračovat, tak by se měl na tomto telefonu objevit Android 8 právě díky LineageOS. Další vlajkovou lodí, u které se přidává podpora, je Sony Xperia XZ5. Potěší také podpora pro telefony Xiaomi Redmi 3S a Redmi 3X.

Máte na svém telefonu LineageOS?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

root-jailbreak-desire-hd

Seznámení s rootem HTC telefonů

Články Jaromír Tykal Jaromír Tykal
5 min. uložit na později

Komentáře (4)