LG G6 se neprodává vůbec dobře. Mobilní divize je ve ztrátě

telefon LG G6

Společnost LG oznámila finanční výsledky z druhého kvartálu tohoto roku a i když se jí celkově dařilo, mobilní divize je ve ztrátě. Důvodem jsou špatné prodeje modelu G6.

Proč se LG G6 neprodává tak dobře?

Zajímavé je, že v minulém roce byla mobilní divize LG také ve ztrátě, a to 132 milionů dolarů. Což v té době bylo způsobeno hlavně telefonem LG G5, který se moc nepovedl. O rok později tu máme LG G6, který dopadl v recenzích mnohem lépe, ale přesto je mobilní divize ve ztrátě 117 milionů dolarů.

Důvodem jsou nízké prodeje nového vlajkového modelu a také vyšší cena komponentů potřebných pro výrobu telefonů. LG se nyní spoléhá na novou řadu LG Q a také na model V30, který bude brzy představen. A co se tedy stalo s LG G6, že u zákazníků neuspěl?

LG G6-obsah-baleni

V první řadě Evropa nedostala žádnou vychytávku, jako třeba bezdrátové nabíjení nebo Hi-Fi DAC. Místo toho zde přistál telefon s menší pamětí, než v USA nebo Asii. Díky tomu nebyly prodeje v Evropě tak velké. Dále je to samotná dostupnost telefonu. LG zvolilo procesor Snapdragon 821, aby se telefon mohl dostat dřív na trh a nemuselo by se čekat na vydání Galaxy S8 a procesor Snapdragon 835.

Jenže ve výsledku se na většinu trhů dostalo LG G6 jen o několik dní dříve, než Galaxy S8. Navíc Samsung mnohem lépe dokázal zajistit distribuci svého vlajkového modelu. Vlajkový model od LG pak zapadl do zapomnění, protože Samsung měl masivní PR kampaň. Ve výsledku je tady ale výhoda pro zákazníky. Cena LG G6 šla hodně dolů, momentálně začíná cena v EU distribuci na částce 11 500 Kč, což je hodně dobré za vlajkový model tohoto roku.

[aps_product_sz id=”433747″]

Vlastníte LG G6? Proč jste tento model zvolili?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (18)