LG G4 má procesor Snapdragon 808 kvůli ceně a načasování, nikoli přehřívání

lg_g4_808

Včera byla oficiálně veřejně představena nová vlajková loď jihokorejské společnosti LG – model G4 – která zaujala 5,5″ IPS displejem s rozlišením Quad HD, třemi gigabajty operační paměti a překvapila procesorem (viz článek LG G4 oficiálně: Známe cenu a dostupnost na českém trhu). Výrobce totiž zvolil čip Qualcomm Snapdragon 808, přičemž důvody, proč neosazuje svůj špičkový model procesorem Snapdragon 810, jsou poněkud jiné, než by se mohlo na první pohled zdát.

Čip Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992 Čip Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992

Vrátíme-li se do nedávné historie, musíme konstatovat, že start procesoru Qualcomm Snapdragon 810 nebyl právě jednoduchý. Zprávy o přehřívajících se telefonech s tímto čipem byly takřka na denním pořádku, nicméně neodradily HTC, aby použil tento SoC ve svém nedávno představeném modelu HTC One M9. Proč se tedy LG rozhodlo použít verzi 808, když 810 je (údajně) lepší a výkonnější?

Šéf marketingu Qualcommu Tim McDonough v rozhovoru uvedl, že rozhodnutí společnosti LG použít Snapdragon 808 bylo učiněno dlouho před negativní publicitou kolem čipu 810. Jaký procesor bude použit ve kterém mobilu si firma vybrala před více než rokem. McDonough sice zlehčuje situaci tvrzením, že oba čipy jsou “ze stejného těsta”, fakta jsou ale taková, že model 810 se může pochlubit osmi jádry, zatímco verze 808 má jader jen šest. Silnější verze nabízí také lepší schopnosti v oblasti zpracování ultra-HD videa a disponuje grafickým akcelerátorem Adreno 430, na rozdíl od Adrena 418 ve Snapdragonu 808.

Telefon LG G4 byl představen 28. dubna Telefon LG G4 byl představen 28. dubna

Rozhodnutí společnosti LG také souvisí s cenovou politikou – zatímco Snapdragon 810 byl k dispozici jako první, takže ho výrobce nasadil do dříve uvedeného modelu LG G Flex 2, verze 808 přišla na trh později, což znamenalo, že LG mohlo volit mezi oběma procesory. Volba osadit LG G4 čipem Qualcomm Snapdragon 808 tak bylo učiněno i ve snaze snížit výrobní náklady, neboť tato verze procesoru je levnější. Neměli bychom zapomenout zmínit skutečnost, že použitý procesor by měl být také energeticky méně náročný.

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (8)