Majitelé LG G4 hlásí problém: na obrazovce se objevují záhadné čáry

lg_g4_cary

LG G4 – nová vlajková loď jihokorejského výrobce – není sice proti předchozí verzi vysloveně zásadním krokem vpřed, rozhodně se ale jedná o nevýkonnější mobil tohoto výrobce. Na zahraničních webech se stále častěji objevují informace o tom, že novopečení majitelé tohoto telefonu narážejí na nepříjemné problémy, týkající se obrazovky nebo jejího povrchu. Na displeji některých zařízení se totiž objevují skvrny, které na něm zůstanou či se znovu objeví i po otření.

LG G4 – nová vlajková loď jihokorejského výrobce LG G4 – nová vlajková loď jihokorejského výrobce

Většina zdrojů přitom vychází z informací, které na diskuzním fóru XDA Developers publikovalo několik majitelů LG G4. Jako první zveřejnil dva snímky svého telefonu uživatel, vystupující pod přezdívkou sladflo, který uvedl: “Vlastním telefon od pondělí a všiml jsem si dvou vodorovných čar na obrazovce – jedné v levé horní části displeje a druhé vpravo dole. Když obrazovku otřu, pak prakticky zmizí, ale jakmile se daného místa dotknu prstem, objeví se okamžitě zpět. Myslím, že se jedná o vady povrchu obrazovky, neboť tyto oblasti zachytávají otisky prstů více než zbytek displeje. S telefonem jsem zacházel velmi opatrně a nedělal jsem s ním nic, co by to mohlo způsobit.”

Poměrně záhy se začali ozývat další majitelé LG G4, kteří zaznamenali podobné problémy. Hned několik uživatelů zaznamenalo dvě vodorovné čáry ve stejných místech, jako iniciátor diskuze, což by mohlo naznačovat na problém konkrétní výrobní šarže. Další uživatel pak naznačuje, že poškození povrchu obrazovky mohlo dojít v procesu výroby, pravděpodobně během transportu telefonu na výrobní lince. Tuto domněnku ale nelze věrohodně potvrdit, ani vyvrátit. Co lze ale říci s jistotou, že uvedený problém se zjevně dotýká více kusů a s ohledem na fakt, že většinou se nežádoucí čáry na obrazovce zpravidla vyskytují ve stejných oblastech, lze usuzovat na nějakou potíž v procesu výroby. Nejčastěji se přitom čáry objevují na mezinárodní verzi LG G4 H815, která je prodávána i v Česku.

Z diskuze na XDA ale vyplývá, že část uživatelů čáry na obrazovce nezaznamenala vůbec, někteří je pak mají, ale v jiné části displeje. Část zákazníků se pokusila svůj telefon reklamovat a s reklamací uspěli – údajně jim byl vadný kus vyměněn za nový. Potvrzuje to například uživatel, vystupující pod přezdívkou mcrane1981: “Měl jsem naprosto stejný problém v přesně stejných místech! Napadlo mě, že by se mohlo jednat o zbytky lepidla, které se na displej dostaly během procesu sestavování. Každopádně jsem mobil vrátil do obchodu a oni mi dali nový telefon.” Další uživatel pak napsal: “Mám stejný problém. Tyto čáry se objevily třetí den používání. Na ruském diskuzním fóru serveru 4PDA je přinejmenším sedm dalších lidí, kteří u LG G4 hlásí stejný defekt obrazovky. V současnosti se snažím přesvědčit prodávajícího, že se jedná o výrobní vadu, abych mohl telefon vrátit.”

Otázkou zůstává, proč nejsou čáry na obrazovce viditelné hned při zakoupení zařízení, respektive jak je možné, že telefony vůbec prošly výstupní kontrolou. O osvětlení této záhady se snaží diskutující zergow: “Jsem z Mexika a také mám tento problém. LG G4 mám týden a včera se objevily čáry vpravo dole a vlevo nahoře. Linky se sice dají setřít, nicméně během používání se objeví znovu. Myslím si, že to je něco, jako lepidlo, které projeví později – možná kvůli vlhkosti či teplu.”

Kromě záhadných čar jsou potíže i se snímáním doteků

Bohužel problém v podobě čar není jediný, se kterým se LG G4 potýká. Další majitelé hlásí potíže se zaznamenáváním rychlých klepnutí a tahů prstem, které se projevují zejména při použití funkcí Knock On a Knock Code. Na serveru XDA zjišťovali formou hlasování zkušenosti 194 uživatelů tohoto telefonu, přičemž 40,21 % dotázaných tvrdí, že s dotykovým displejem nemají vůbec žádný problém. Zbylých téměř 60 % tedy nějaké potíže zaznamenalo. Jak tento problém vypadá v praxi, můžete vidět na následujících videích.

LG G4 display not detecting input (verizon model)

LG G4 display not detecting input (verizon model)

LG G4 Touch Problem

LG G4 Touch Problem

Společnost LG se zatím k této kauze žádným způsobem veřejně nevyjádřila.

Jaké máte zkušenosti s LG G4 vy?

Vlastníte telefon LG G4? Pak nám dejte vědět v komentářích, jestli jste narazili na některý ze zde uvedených problémů. Podle zahraničních zkušeností se zdá, že jde o víc než jen malou výrobní vadu, takže bychom rádi slyšeli více od samotných uživatelů, abychom se dostali celé věci na kloub.

Zdroje: Android Headlines, diskuzní fórum XDA – vlákno Screen Coating Issues, Phone Arena, diskuzní fórum XDA – vlákno G4 Lagging problems, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)