Telefony LG G4 a LG V10 nakonec dostanou Nougat, lidé přesto zuří. Proč?

telefony LG G4 a LG V10

Každý rok se řeší, jestli starší vlajkové modely dostanou aktualizaci na novou verzi Androidu. Lidé se musí smířit s tím, že i když mají telefon stále v záruce, tak už pro něj nepřijde nová velká aktualizace. Takový byl případ i u LG G4 a LG V10. Lidé na korejskou společnost hodně naléhali, až LG svůj postoj změnila, jenže naštvaných lidí neubylo.

Telefony LG G4 a LG V10 nakonec aktualizaci na Nougat dostanou

Dlouho dobu LG tvrdilo, že pro telefony LG G4 a LG V10 Android 7 Nougat nevyjde, a to kvůli tomu, že by bylo příliš obtížné optimalizovat novou verzi systému. To vyvolalo velké negativní ohlasy, kdy mnoho majitelů těchto telefonů začalo bombardovat LG zprávami. A není se čemu divit, většina vlajkových modelů jiných značek z roku 2015 dostalo nebo dostane aktualizaci na Nougat.

https://www.youtube.com/watch?v=ELD_6aeHGKQ

Nakonec se to vyplatilo a LG oznámilo, že změnilo na situaci názor a oba telefony také dostanou aktualizaci na Android 7. Je tu ale malý háček, pro korejský trh je aktualizace plánována na 3. čtvrtletí 2017. O aktualizaci pro další trhy se nemluvilo, přinejlepším přijde do konce roku, v horším případě až v roce 2018.

Zde by se mohla hodit věta lepší pozdě, než nikdy. Na druhou stranu je hněv majitelů těchto telefonů pochopitelný. Dostat pro vlajkový model aktualizaci téměř rok po konkurenci, když se navíc v té době už bude řešit hlavně Android 8, není moc dobrá reklama.

Jaké jsou vaše zkušenosti s aktualizací na nové verze Androidu u LG telefonů?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)