LG G3 bude představen již 17. května, LG G Pro 2 v únoru

lgg3_ico

Jihokorejská média přišla s informací, podle které se společnost LG chystá představit svou příští vlajkovou loď G3 17. května. Novinka prý bude mít QHD (Quad HD) displej (rozlišení 1440 x 2560 obrazových bodů) o velikosti 5,5 palce. Pokud by se informace potvrdila, znamenalo by to, že LG, pravděpodobně ve snaze udržet krok se svými konkurenty, zkracuje roční cyklus vydávání svých špičkových modelů. Zejména Samsung byl přeci jen v uplynulém roce přinejmenším o krok napřed a podle dosavadních zpráv již v březnu bude představen Galaxy S5.

Připomeňme, že loni byl v dubnu představen LG G Pro a v srpnu LG G2. LG G3 by tak následoval pouhých devět měsíců po předchozí generaci, což se zdá jako velmi brzký (dle některých médií dokonce nereálný) termín. Podiv také vzbuzuje samotné datum – 17. květen připadá na sobotu, což je den, kdy se obvykle nové telefony neprezentují.

LG G3 má mít velmi tenký rám, takže i přes větší obrazovku by mohl mít přibližně stejné rozměry, jako jeho předchůdce s 5,2″ displejem. Podle nejnovějších nepotvrzených informací bude telefon disponovat 16 Mpx fotoaparátem s integrovaným optickým stabilizátorem obrazu a procesorem vlastní výroby LG Odin (pravděpodobně půjde o 64bitové osmijádro).

Jeden z konceptů LG G3 Jeden z konceptů LG G3

Dále se očekává, že koncem února na Mobile World Congressu (MWC) 2014 bude LG prezentovat phablet LG G Pro 2 s displejem o velikosti 5,9″ a rozlišením obrazovky QHD – stejným, jako má být v G3. Konkrétní podrobnosti o jiných specifikacích zatím nejsou známy, ale velmi pravděpodobně půjde o zařízení s procesorem Qualcomm Snapdragon 80x (snad 805) a dost možná i fotoaparátem s optickou stabilizací. Tento model pomůže firmě konkurovat smartphonům Samsung alespoň po dobu tří měsíců, než bude představena hlavní vlajková loď.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, GForGames, Asiae, GSM Arena, Trusted Reviews.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (18)