LG G3 bude možná odolný proti prachu a vodě

lg_g3_ico

Trendem poslední doby je vybavování chytrých telefonů nejen nejrůznějšími doplňky, jako jsou například čtečky otisků prstů či senzory tepu, ale i zvyšování jejich odolnosti vůči nepříznivým okolním podmínkám. V podstatě jako první vlajkovou loď odolnou proti prachu a vodě můžeme označit Sony Xperii Z, představenou na loňském CESu, která tak nastolila nový trend a bylo jen otázkou času, kdy se přidají i další velcí výrobci.

LG G3 bude možná odolný proti prachu a vodě LG G3 bude možná odolný proti prachu a vodě

Na veletrhu Mobile World Congress představil svůj letošní “top model” Samsung a nebylo příliš velkým překvapením, když se ukázalo, že jeho Galaxy S5 splňuje certifikaci IP 67, čímž dokonce překonává japonskou konkurenci v podobě Sony Xperie Z2 (viz Sony Xperia Z2 je odolnější než Samsung Galaxy S5 – jak to s těmi certifikáty je?). V případě Samsungu je přitom historicky prvním Androidem, který můžete ponořit do hloubky až jednoho metru na dobu až 30 minut, loňský Galaxy S4 Active.

Zdá se, že do “party mobilů, které neutopíte”, se za několik měsíců přidá další zajímavý kousek – podle jihokorejských deníků ETNews a Korea on Sunday totiž společnost LG plánuje, že připravovaný vlajkový model G3, který by měl spatřit světlo světa v červenci nebo srpnu, bude odolný proti prachu a vodě. ETNews se přitom odvolává na “anonymní zdroj”, takže je nutné informaci brát jako neoficiální a nepotvrzenou. Další nezodpovězenou otázkou pak zůstává, zda tyto, pro život užitečné, vlastnosti dostane také Nexus 6, který by měl vycházet právě z LG G3. Naopak takřka jisté je, že nový HTC One 2 ochranu proti vodě a prachu neposkytne.

LG G3 bude možná odolný proti prachu a vodě LG G3 bude možná odolný proti prachu a vodě

Podle dosavadních spekulací přijde LG G3 s IPS obrazovkou velkou 5,3″ a rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Srdcem bude procesor Qualcomm Snapdragon 805, kterému budou k dispozici 3 GB operační paměti. Na výběr budou varianty se 32 GB a 64 GB interního úložiště, o dodávku energie se pak postará akumulátor s kapacitou 3500 mAh.

Zdroje: Mobil Telefon, 4PDA, Phone Arena, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (22)