Chytré hodinky LG G Watch R budou stát v přepočtu přes 8000 korun

lg_g_watch_ico

Včera jsme vás informovali o oficiálním oznámení chytrých hodinek LG G Watch R, které budou k vidění příští týden na veletrhu IFA v hale 11.2 a do prodeje půjdou pravděpodobně v říjnu. Původní globální tisková zpráva ovšem ani náznakem nezmiňovala cenu, za kterou se tato “nositelná elektronika” se systémem Android Wear bude prodávat.

LG G Watch R LG G Watch R

Překvapivě v německé verzi tiskového oznámení je zmíněna doporučená maloobchodní cena – a to překvapivě vysoká! LG G Watch R by měly stát 299 eur, tedy v přepočtu (bez daně a cla) něco přes osm tisíc korun. Zpráva také potvrzuje, že na pultech prodejen se přinejmenším v sousedním Německu hodinky objeví v říjnu. Na českém trhu bychom tak očekávali cenu, atakující (a možná i překračující) hranici 10 000 Kč, což u případných zájemců asi značně ochladí nadšení ke koupi.

LG G Watch R LG G Watch R

LG G Watch R jsou z hlediska vzhledu nesporně pěkně provedenými chytrými hodinkami, které dle reakcí v diskuzi pod článkem zaujaly i řadu našich čtenářů. V podstatě se jedná o stejný hardware, jaký najdete v LG G Watch, ovšem s kulatým P-OLED displejem, provedením z nerezové oceli a elegantnějším designem. Otázkou je, jak se na trhu prosadí, když konkurenční Motorola 360 má stát 249 dolarů, tedy kolem 5 300 Kč (bez daně a cla), a na tomto poli již nějaký ten pátek okupuje pozice velký konkurent Samsung. Pro srovnání: původní LG G Watch jsou o celých 100 euro (asi 2 800 Kč) levnější.

LG G Watch R LG G Watch R

Zdroje: Android Headlines, německá tisková zpráva LG, Android Police, Android Central, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)