LG G Watch R: kulaté chytré hodinky se systémem Android Wear

lg_g_watch_r_ico

Jihokorejský výrobce elektroniky – společnost LG – včera oficiálně oznámila své druhé chytré hodinky LG G Watch R. Podobně, jako Motorola 360, se i tyto vyznačují tradičním kulatým displejem. Vypadá to, že zákazníci, uvažující o tomto typu příslušenství, budou mít koncem roku těžký výběr.

LG G Watch R LG G Watch R

Na rozdíl od Motoroly nemají hodinky od LG ve spodní části černý pruh – 1,3palcový P-OLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů v tomto případě zabírá skutečně celou plochu. Jedná se o stejný typ obrazovky, jaký byl použit pro telefon LG G Flex a výrobce v tiskové zprávě tvrdí, že nabídne “ohromující ostrost obrazu i za jasného slunečního světla”. Konektory najdete schované za rámečkem, standardní 22mm řemínek je vyroben z telecí kůže a není problém vyměnit ho za jiný.

1,3palcový P-OLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů 1,3palcový P-OLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů

Z hlediska hardware jsou hodinky LG G Watch R přesně tím, co bychom očekávali od první generace zařízení Android Wear: jsou poháněny procesorem Qualcomm Snapdragon 400 taktovaným na 1,2 GHz, dále jsou tu 4 GB interního úložiště a 512 MB operační paměti. Baterie je největší, jakou jsme doposud v hodinkách mohli vidět – nabídne kapacitu 410 mAh. Zařízení je vybaveno gyroskopem, senzorem zrychlení, kompasem, barometrem a snímačem srdeční frekvence.

Procesorem je Qualcomm Snapdragon 400 Procesorem je Qualcomm Snapdragon 400

LG G Watch R se na trhu objeví až v říjnu, nicméně zatím nejsou k dispozici informace o tom, kterých zemí se tento termín týká. Stejně tak není známa cena, za kterou se tento hardware bude prodávat. Předpokládáme, že další podrobnosti budou k dispozici na berlínském veletrhu IFA příští týden, kde bude novinka prezentována.

LG G Watch R se na trhu objeví až v říjnu LG G Watch R se na trhu objeví až v říjnu

Technické parametry hodinek LG G Watch R

  • Procesor: 1,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 400
  • Displej: 1,3″, P-OLED, 320 x 320 obrazových bodů
  • Interní úložiště: 4 GB eMMC
  • Operační paměť: 512 MB
  • Baterie: 410mAh
  • Operační systém: Android Wear (kompatibilní s chytrými telefony se systémem Android 4.3 a vyšším)
  • Senzory: gyroskop, senzor zrychlení, barometr, snímač srdeční frekvence
  • Barva: černá
  • Odolné prachu a vodě (IP67)
Chytré hodinky se systémem Android Wear Chytré hodinky se systémem Android Wear

Zdroje: Android Central, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)