LG G Flex 2 – pružný bumerang podruhé oficiálně představen

lg-g-flex-2-5

Telefon LG G Flex, který jsme pro vás recenzovali na začátku loňského roku, byl výjimečný. Jako první totiž nabízel pružný displej a samoopravitelný materiál zadního krytu. LG se tohoto konceptu rozhodně nemíní vzdát a na letošním veletrhu CES představilo inovaci v podobě telefonu LG G Flex 2. Jaký je?

LG G Flex 2 – ohebný displej P-OLED

Podobně jako předchůdce se i LG G Flex 2 může pochlubit displejem, který je nejen prohnutý, ale rovněž pružný. To znamená, že telefon skutečně můžete uchopit a v rukách ohýbat. Rozsah ohybu je samozřejmě omezený, ale i tak je každý překvapen, když telefon s tak vysokou cenou dokážete ohnout jako proutek. Druhá generace nabídne o půl palce menší displej (5,5″), na druhou stranu se ale rozlišení vyšplhalo až na hodnotu Full HD, takže je konečně jemnost displeje na úrovni s konkurencí (cca 403 PPI). Stejně jako u loňského modelu je použita technologie P-OLED, která umožní prohnutí a ohýbání displeje.

G-Flex2_1

V čele s nejsilnějším hardwarem

Společnost LG řadě G Flex věří a stejně jako loni se i tato novinka dočkala toho nejlepšího, co mobilní trh nabízí. LG G Flex 2 je proto poháněn 64bitovým osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 810, který je pak doplněn 2, nebo 3 GB RAM paměti podle velikosti vnitřního úložiště (16/32 GB). Nechybí ani možnost rozšíření vnitřního úložiště o Micro SD kartu či třeba technologie NFC a LTE.

gflex203-1

Kapacita baterie nabídne celých 3000 mAh, což je hodnota, která dnes příliš neoslní. I přesto díky zkušenostem s předchozím modelem můžeme očekávat, že výdrž na jedno nabití bude dobrá. Pozadu nezůstává LG G Flex 2 ani s fotoaparátem, který nabídne 13MPx snímač s optickou stabilizací a laserovým zaměřováním. Novinku od LG chválíme také za Android ve verzi 5.0 Lollipop.

LG G Flex 2 – specifikace v bodech

  • displej: 5,5″, P-OLED, Full HD, jemnost 403 PPI, zakřivený a ohebný
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 810, frekvence 2 GHz, 4x jádra Cortex A57 + 4x jádra Cortex A53
  • paměť: 2/3 GB RAM, 16/32GB vnitřní úložiště, možnost rozšíření skrze Micro SD kartu
  • fotoaparát: 13 MPx, optická stabilizace, laserové zaměřování, HDR, 4K video
  • baterie: 3000 mAh
  • OS: Android 5.0 Lollipop
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, USB 2.0, NFC, LTE (800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz)
  • rozměry: 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm
  • hmotnost: 152 gramů

Samoopravitelný zadní kryt

Zakřivený a ohebný displej není jedinou specialitou řady G Flex. Společnost LG myslela také na ty uživatele, kteří často poškrábou zadní kryt telefonu – LG G Flex 2 nabízí opět samoopravitelný materiál, díky kterému lze třením a teplem zacelit škrábance na zadním krytu telefonu. Tento samoopravitelný způsob byl oproti minulé generaci ještě vylepšen, takže jsme zvědaví, jaký bude v praxi.

lg-g-flex-2-27

Cena a dostupnost

Novinka v podobě LG G Flex 2 by se měla na trh dostat již velmi brzy – na domácím trhu dokonce koncem tohoto měsíce. Horší už je to s cenou, která prozatím nebyla stanovena. Jelikož se ale jedná o telefon s nejmodernějším a nejvýkonnějším hardwarem na trhu, ke kterému můžeme přičíst pružný a zakřivený displej se samoopravitelným zadním krytem, cena se bude blížit hranici 20 tisíc korun. LG G Flex 2 ale vypadá nádherně a moc se těšíme, až jej pro vás budeme moci detailně otestovat.

gf2-fb

Zaujala vás novinka od LG v podobě LG G Flex 2?

zdroj: androidcentral.comgsmarena.com, phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)