LG G Flex 2: Pružný bumerang se řítí na český trh. Jaká bude cena?

LG G Flex 2 (23)

Společnost LG naplánovala na dnešní den tiskovou konferenci, na které ukázala svůj nejnovější model LG G Flex 2. Naše redakce byla samozřejmě u toho, a tak se pojďme podívat na novinky, které jsme se zde dozvěděli.

LG G Flex 2 – pružný bumerang podruhé

Telefon s pružným displejem není žádnou novinkou, společnost LG totiž již loni ukázala povedený model LG G Flex, který jsme pro vás recenzovali zde. Druhá generace doznala vylepšení v mnoha ohledech, což samozřejmě vítáme. Největším trnem v oku pro většinu zákazníků byla obrovská úhlopříčka displeje, došlo tedy ke zmenšení z 6″ na 5,5″ a i my nyní můžeme konstatovat, že nový LG G Flex 2 se díky tomu mnohem lépe drží a celkově je telefon kompaktnější. Dobře nevypadalo ani HD rozlišení u předchozího modelu, ale společnosti LG se konečně podařilo vyrobit P-OLED displej s Full HD rozlišením, takže LG G Flex 2 nově nabídne velmi dobrou jemnost.

Změn se dočkal i zbytek hardwaru – LG G Flex 2 je poháněn extrémně výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 810, který je podpořen 2GB RAM pamětí, 16GB vnitřním úložiště s možností rozšíření o Micro SD kartu a baterií o kapacitě 3000 mAh. Fotoaparát je použit stejný jako v případě modelu LG G3, tedy 13MPx snímač s laserovým ostřením, optickou stabilizací a možností nahrávání videa ve 4K rozlišení. Zadní kryt je odnímatelný, ale baterii vyměnit nelze, protože je také ohebná a tvoří tak součást pružné konstrukce. Nezapomnělo se ani na podporu LTE-A, VoLTE či Knock Code.

Chválíme také použití systému Android 5.0.1 Lollipop, který dostal nadstavbu od LG. Jihokorejská společnost se chlubí rovněž zrychleným nabíjením a nezapomnělo se ani na samoopravitelný zadní kryt, který dokáže nyní vyhladit škrábance až 60x rychleji než předchozí generace. Jako volitelné příslušenství si můžete pořídit kryt Quick Circle, který vystřídá zadní kryt a nezvyšuje tedy tloušťku přístroje.

A v čem je podle LG lepší prohnutý displej? Uživateli má nabídnout pohodlnější psaní, přirozenější úhel pohledu, lepší držení při telefonování a kvalitnější přenos zvuku při hovoru. LG G Flex 2 nabídne stejné zakřivení jako předchozí model. Pružnost jsme samozřejmě vyzkoušeli.

Cena a dostupnost – levnější než předchůdce

Telefon prozatím není v prodeji na našem trhu, 10. února budou teprve spuštěny první předobjednávky. První várka přístrojů LG G Flex 2 by měla dorazit přibližně o měsíc později, společnost LG ovšem předpokládá, že nepokryje poptávku z předobjednávek. A cena? V případě, že si model objednáte již od 10. února, zaplatíte 16 999 Kč, což je možná i příjemné překvapení. Standardní cena přístroje se poté ustálí na doporučených 19 999 Kč včetně DPH. Stejně jako v případě modelu LG G Flex to jistě není malá částka, na druhou stranu se telefonu nedá upřít velmi originální konstrukce a skvělý hardware.

LG G Flex 2 (26)

Klíčové specifikace – LG G Flex 2

 • Čipset: Qualcomm® Snapdragon™ 810 (2,0 GHz 64bit Octa-Core).
 • Displej: 5,5 palce, zakřivený Full HD P-OLED (1080 x 1920, 403 ppi).
 • Paměť: 2 GB DDR4 RAM / 16 GB eMMC ROM / microSD slot (až 2 TB).
 • Fotoaparát: zadní 13 MPx s IOS a Laser Auto Focus / přední 2,1 MPx.
 • Baterie: 3 000 mAh.
 • Operační systém: Android 5.0 Lollipop.
 • Rozměry: 149,1 x 75,3 x 7,1–9,4 mm.
 • Váha: 152 g.
 • Síť: LTE-Advanced / LTE / HSPA+ / 2G.
 • Připojení: Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) / Bluetooth Smart Ready (Apt-X) 4.1 / A-GPS / NFC / Glonass / USB 2.0.
 • Barva: Platinum Silver.
 • Ostatní: Gesture Shot, Gesture View, Glance View a mnoho dalších funkcí.

Líbí se vám nový LG G Flex 2?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (56)