LG chystá Optimus Pro C660 s hardwarovou klávesnicí

LG Optimus Pro C660

Časté nářky konzervativnějších zákazníků nad dominancí čistě dotykových telefonů bez hardwarové klávesnice vyslyšelo LG a připravuje pro ně model Optimus Pro (aneb nepsané pravidlo, které říká, že Android telefony s QWERTY klávesnicí na výšku by měly mít ve jménu “Pro” – viz Motorola Droid Pro, Samsung Galaxy Pro a nyní LG Optimus Pro). Ten nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici a svým vzhledem bude mnohým jistě připomínat Palm Pixie nebo BlackBerry.

LG Optimus Pro C660 LG Optimus Pro C660

V tuto chvíli je známo, že operačním systémem bude Android ve verzi 2.3 Gingerbread, zařízení bude mít 2,8palcový displej s rozlišením HVGA 320 x 480 (jiné zdroje ale mluví jen o QVGA, tedy 240 x 320), HSDPA připojení, baterii s kapacitou 1500 mAh a třímegapixelový fotoaparát. Z uvedené specifikace je zřejmé, že LG míří tímto modelem na střední a nižší střední segment trhu. Chybět nebude ani Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Neměli bychom očekávat víc než 512 MB RAM a uvnitř stejný 600MHz procesor, jaký pohání LG Optimus One, což ale zatím nebylo oficiálně potvrzeno (podle zdroje AndroidWorld.it poběží procesor na 800 MHz a pro aplikace bude připraveno 150 MB interní paměti).

LG Optimus Pro C660 LG Optimus Pro C660

Jako první si ho budou moci pořídit Italové, přičemž cena bude pouhých 179 euro (cca 4 400 Kč). Zda bude distribuován i v Česku, není v tuto chvíli známo.

LG Optimus Pro C660 LG Optimus Pro C660

Co myslíte, bude mít šanci najít si své zákazníky? Je ještě zájem o telefony s klávesnicí?

Zdroje: Android Phone Fans, AndroidWorld.it, EuroDroid, Android Guys, Android and Me a Flickr.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (10)