Lepší fotky a videa z HTC Sensation s upravenou aplikací HQ Camera

htchq

Nedávno představená řada chytrých telefonů HTC One by měla ve své třídě nabídnout jeden z nejlepších fotoaparátů. To je poměrně pěkný posun, vezmeme-li v úvahu, že ani ne rok starý model HTC Sensation novináři a uživatelé za kvalitu pořizovaných snímků právě nechválili. Pokud ale jen kvůli lepším fotkám nechcete měnit zánovní Sensation za One S nebo One X, a přesto byste rádi vyšší kvalitu obrazových záznamů, můžete vyzkoušet upravenou aplikaci HQ Camera od mága z XDA.

Vývojář, vystupující na XDA pod přezdívkou NODO-GT, se rozhodl udělat zdánlivě nemožné – totiž zlepšit výsledky, kterých dosahuje HTC Sensation v oblasti fotek a videa. Jím modifikovaná aplikace HQ Camera umožňuje natáčení nekomprimovaného videa údajně ve vynikající kvalitě. Dosud se mu podařilo kamerou HTC Sensation nahrávat 1080p video s datovým tokem 20 Mb/s, v další verzi plánuje přidat funkce pro zachycení 720p videa s datovým tokem 40 Mb/s. Rozdíl je viditelný také na obrázcích, jež můžete zhlédnout níže.

Snímek z videa pořízeného původní aplikací z HTC Sensation

Snímek z videa pořízeného původní aplikací z HTC Sensation


Snímek z videa pořízeného vylepšenou aplikací z HQ Camera

Snímek z videa pořízeného vylepšenou aplikací z HQ Camera

Výčet vybraných funkcí a vlastností:

  • Nahrávání videa 1080p/20 Mbps.
  • Vyšší kvalita nahraného videa.
  • Možnost nahrávání videa bez komprese.
  • Možnost nulové komprese JPG obrázků.
  • Lepší kvalita fotografií.
  • Experimentální režim citlivosti ISO 1250.

Kromě dobrých zpráv máme i jednu horší – aplikaci lze spustit pouze na zařízeních s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Přislíbená je také podpora pro HTC Sense 3.6 a 4.0.

Videa a fotografie pořízené fotoaparátem HTC Sensation jsou s upravenou aplikací sice viditelně lepší, stále ale nejsou srovnatelné s výsledky, jež by měly podávat HTC One X  a One S. Opravdovým fanouškům mobilního fotografování a natáčení videa tedy doporučíme spíše počkat na tyto chytré telefony.

Zdroj: XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)