Lenovo X910 se Snapdragonem 800 zazářilo v AnTuTu

lenovo_ico

Přestože je Lenovo známo spíše jako výrobce notebooků a počítačů, snaží se proniknout také do světa mobilních telefonů. Stávající vlajková loď této značky nese označení K900, nicméně jak to vypadá, dočká se brzy důstojného nástupce – X910. Telefon a jeho označení se objevilo v databázi výsledků benchmarku AnTuTu s velmi pěkným výsledkem 29 231 bodů.

Z podrobností provedeného testu lze vyčíst, že operačním systémem bude Android 4.2.2 a o výkon se postará procesor, „tikající“ na 2150 MHz – velmi pravděpodobně čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800. Asi nebude překvapením, že zařízení bylo testováno z čínské IP adresy.

Lenovo X910 se Snapdragonem 800 zazářilo v AnTuTu Lenovo X910 se Snapdragonem 800 zazářilo v AnTuTu

Druhou variantou je možnost, že Lenovo X910 bude postaveno na platformě Intel, se kterým společnost dlouhodobě spolupracuje na vývoji chytrých telefonů. Tato verze se nám ale nezdá pravděpodobná – K900 používá čipovou sadu Intel, proto bychom očekávali, že model s písmenem „X“ bude postaven na jiné platformě – tedy nejspíše na Qualcommu. To je jediný ARM čipset, o kterém víme, že je schopen dosáhnout takové skóre v AnTuTu Benchmarku.

Otázkou také je, zda se jedná o telefon, phablet či tablet. Subjektivně bychom tipovali první ze zmíněných možností, protože tablety od Lenova většinou primárně cílí na nižší segmenty trhu, než pro které je určen Snapdragon 800.

Samozřejmě je ve hře i varianta, že se jedná o podvod – podvrhnout výsledky podobných testů není příliš složité – takže je dobré brát tuto informaci s jistou rezervou.

V tuto chvíli ale nejsou známy žádné podrobnější technické specifikace, ale dá se předpokládat, že k představení tohoto dosud záhadného mobilu dojde na veletrhu IFA v Berlíně, tedy někdy mezi 6. a 11. zářím.

Zdroje: MobilTelefon, GSM Insider, The Droid Guy, Next Power Up a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)