Lenovo Vibe Z2 Pro vs. iPhone 6 – porovnání kvality fotografií

iPhone 6 vs Lenovo Vibe Z2 Pro

Mobilní telefony v dnešní době již dávno nejsou pouze od telefonování a psaní textových zpráv. Uživatelé dnes kladou stále větší a větší nároky například na kvalitu zpracování, displeje a hlavně také fotoaparátu. V tomto krátkém článku se podíváme právě na kvalitu fotoaparátu u mobilních telefonů Apple iPhone 6 a Lenovo Vibe Z2 Pro. Zajímá vás, který z nich fotí lépe? Pojďme se na to krátce podívat.

iPhone camera

Lenovo Vibe Z2 Pro – specifikace

 • displej: 6palcový IPS s rozlišením 1440 x 2560 pixelů
 • procesor: čtyřjádrový Snapdragon 801, taktovaný na frekvenci 2,5 GHz
 • GPU: Adreno 330
 • RAM: 3 GB
 • vnitřní úložiště: 32 GB, rozšiřitelné o micro SD kartu
 • fotoaparát: 16 MPx zadní, 5 MPx přední
 • baterie: 4000 mAh
 • OS: Android 4.4.2
 • rozměry: 156 x 81,3 x 7,7 mm mm
 • hmotnost: 179 gramů

Lenovo Vibe Z2

Apple iPhone 6 – specifikace

 • displej: 4,7palcový IPS displej, který má rozlišení 750 x 1334 pixelů (326 ppi)
 • procesor: dvoujádrový procesor, taktovaný na frekvenci 1,4 GHz
 • GPU: PowerVR GX6450 (quad-core graphics)
 • RAM: 1 GB
 • vnitřní úložiště: 16/64/128 GB
 • fotoaparát: 8MPx na zadní straně (1.5µ pixels, ƒ/2.2 aperture), 1,2MPx kamerka na přední straně (ƒ/2.2 aperture)
 • baterie: 1810 mAh
 • OS: iOS 8.1.2
 • rozměry: 138,1 x 67 x 6,9 mm
 • hmotnost: 129 g

iPhone 6

Fotoporovnání – dobré světelné podmínky

V následujícím testu vám ukážeme porovnání fotografií z mobilního telefonu iPhone 6 (vlevo) a Lenovo Vibe Z2 (vpravo) za dobrých světelných podmínek.

Foto iPhone 1 Foto Lenovo 1

U první dvojice snímků je výsledek velmi podobný. Detaily jsou na vynikající úrovni u obou dvou mobilních telefonů, iPhone však vyhrává v realističtějším podání barev, Lenovo zase v ostrosti snímku.

Foto iPhone 2 Foto Lenovo 2

U druhé dvojice snímků si můžete všimnout realističtějšího podání barev u iPhonu. Celková ostrost a detaily jsou na vynikající úrovni u obou fotografií.

Foto iPhone 3 Foto Lenovo 3

U třetí dvojice fotografií je výsledek opět velmi podobný. U Lenova si však můžete všimnout, že má fotografie mírný úbytek v ostrosti po okrajích. To u snímku pořízeného z mobilního telefonu Apple iPhone nenaleznete.

Foto iPhone 4 Foto Lenovo 4

Na této dvojici fotografií si můžete všimnout lepšího podání barev u mobilního telefonu Apple iPhone 6. Fotografie pořízená Lenovem disponuje žlutým nádechem a výsledné podání tak neodpovídá realitě. Ostrost a detaily jsou vynikající u obou dvou telefonů.

Foto iPhone 5 Foto Lenovo 5

Na následujícím porovnání si mobilní telefon Lenovo Vibe Z2 Pro velmi špatně poradil s vyvážením barev a z červené vytvořil růžovou.

Foto iPhone 6 Foto Lenovo 6

Na výše umístěné dvojici snímků si můžete všimnout opět lepšího barevného podání ze strany mobilního telefonu Apple iPhone 6. Jak Lenovo, tak i iPhone však ztrácejí na ostrosti po okrajích snímků.

Foto iPhone 7 Foto Lenovo 7

I na těchto fotografiích vyhrává iPhone v barevném podání. Oba dva snímky však ztrácejí po okrajích ostrost, což je více znatelné zejména u Lenova.

Foto iPhone 8 Foto Lenovo 8

V tomto případě je výsledek nerozhodný. Ostrost, barevné podání i detaily se nijak zásadně neodlišují.

Fotoporovnání – špatné světelné podmínky

V následujícím testu vám ukážeme porovnání fotografií z mobilního telefonu iPhone 6 (vlevo) a Lenovo Vibe Z2 (vpravo) za špatných světelných podmínek.

Foto iPhone 9 Foto Lenovo 9

Při nočních scénách má mobilní telefon iPhone 6 tendenci mírně přeexponovat celý snímek, což má za následek lepší výsledek pro samotného uživatele. Při detailnějším pohledu si také nelze nevšimnout vyššího šumu u fotografie pořízené Lenovem.

Foto iPhone 10 Foto Lenovo 10

I v tomto případě uživatel zcela jistě upřednostní mírně přeexponovanou fotografii, na které je vidět více detailů než tmavý snímek od Lenova.

Foto iPhone 11 Foto Lenovo 12

Třetí dvojice fotografií potvrzuje to, že na noční fotografii z iPhonu uvidíte více detailů než na Lenovu.

Verdikt

Oba dva mobilní telefony dopadly v našem testu velmi podobně, i když se v některých detailech mírně lišily. Ostrost byla dobrá jak u mobilního telefonu Lenovo Vibe Z2 Pro, tak i u Apple iPhone 6. U některých fotografií by si však pozornější lidé mohli všimnout mírného úbytku ostrosti, a to jak u Lenova, tak i u iPhonu. Barevné podání dle našeho názoru zcela jistě vyhrál mobilní telefon iPhone 6, který se realitě přibližoval o mnoho více. Některé fotografie u Lenova byly buďto nažloutlé, nebo zašedlé. Kapitolou sama pro sebe je poté změna barvy u fotografie červeného plotu.

Za horších světelných podmínek v našem testu vyhrál zcela jistě mobilní telefon iPhone 6, který celou scénu mírně přeexponuje a tím docílí zobrazení více detailů i za špatného světla. Některé fotografie u Lenova jsou tak tmavé, že na nich prakticky nic neuvidíte, to se vám u iPhonu nestane. Šum u fotografií byl velmi podobný, i když lze pozorovat o něco vyšší u Lenova.

Celková kvalita je dobrá jak u mobilního telefonu Lenovo Vibe Z2, tak i u Apple iPhone 6. Hodnocení některých snímků může být však velmi subjektivní záležitost, proto celkové hodnocení necháme na vás, čtenářích. O vašich pocitech nám můžete dát vědět níže do komentářů.

Který mobilní telefon u vás vyhrál?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

K-čemu-je-dobrý-duální-fotoaparát

K čemu je dobrý duální fotoaparát?

Články Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později

Komentáře (32)