Lenovo Vibe X: ultraštíhlý Číňan s nádechem elegance

lenovo_vibe_x

Dnes jsme již informovali o tabletu Lenovo IdeaTab S5000, nicméně tím tento výrobce s představováním novinek na veletrhu IFA v Berlíně ještě neskončil. Dalším přírůstkem do rodiny je pěkný a elegantně vyhlížející mobilní telefon Vibe X.

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Podívejme se společně na jeho parametry:

  • Displej: 5″, rozlišení 1920 x 1080 Full HD, IPS, 440 dpi, odolné sklo Gorilla Glass 3
  • Tloušťka jen 6,9 mm
  • Fotoaparát: 13 MPx s automatickým ostřením a LED bleskem
  • Čelní kamera: 5 MPx a širokoúhlým objektivem se záběrem 84 stupňů
  • Procesor: čtyřjádrový MediaTek MTK 6589T taktovaný na 1,5 GHz
  • Operační paměť: 2 GB
  • Interní úložiště: 16 GB
  • Operační systém: Android 4.2 – Jelly Bean
  • Rozměry: 144 x 74 x 6.9 mm

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Jedinou nevýhodou tohoto pěkně vypadajícího telefonu bude nejspíše skutečnost, že nebude dostupný na všech trzích. Prodávat se začne v říjnu v Číně, v dalších zemích pak v prosinci – podle všeho se tento termín ale týká jen těch trhů, kde již Lenovo oficiálně působí, v Evropě to prý možná nebude vůbec nikde.

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Stejně, jako tablet, přichází i Vibe X s několika vlastními předinstalovanými aplikacemi, které umožní uživatelům pohodlně sdílet fotografie, videa a dokumenty, chránit zařízení před škodlivým softwarem a zálohovat/obnovit důležitá data. Součástí “palubní výbavy” také bude aplikace Facebook s vylepšeným spořičem displeje a funkcí oznámení.

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Lenovo Vibe X Lenovo Vibe X

Kromě Vibe X chystá Lenovo také model K900, který přijde na trh koncem roku. K900 bude k dispozici v černé a oranžové se 16 nebo 32 GB interního úložiště. Pamětníci si možná vzpomenou, že Lenovo K900 bylo oznámeno na výstavě CES již v lednu (viz zprávička Lenovo představilo svou vlajkovou loď – model K900). V anketě označili naši čtenáři tento mobil jako čtvrtou nejzajímavější novinku letošního CESu.

Zdroje: Android Headlines, GizBot a Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)