Lenovo oznámilo novou řadu levných tabletů. Stojí méně než 2 tisíce

levne tablety lenovo

Android tablety ještě neřekly poslední slovo. Minulý rok už to vypadalo, že výrobci se s nimi rozhodli skoncovat. Tento rok ale nabídli poměrně dost modelů napříč různými cenovými třídami. Nyní Lenovo představilo nové levné tablety, které jsou určeny pro nenáročné uživatele. Tablety mají hodně nízkou cenu, začínají na částce 1 800 Kč s DPH.

Levné tablety Lenovo se představují

Celkově společnost představila 5 tabletů, přesněji jde o Lenovo Tab E7, Tab E8, Tab E10, Tab M10 a Tab P10. Nejprve se podíváme na na nejlevnější řadu Tab E. Nejlevnější model E7 běží na Android Go verzi systému. To je hodně zajímavé, protože doposud jsme mohli vidět pouze telefony s tímto speciálním systémem. Displej má 7″ s rozlišením 1024 x 600 px, o výkon se stará MediaTek MT8167, který doplní 1GB RAM a 16GB paměti. Baterie má vydržet 5 hodin přehrávání videa. Verze E8 nabízí 8 palců velký displej s HD rozlišením, baterie dokáže přehrávat videa až 10 hodin na jedno nabití, o výkon se stará MediaTek MT8163B. Ten doplní také 1GB RAM a 16GB vnitřní paměti.

Nejlepší z této série je E10, který má 10,1″ velký displej s HD rozlišením, nechybí stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. O výkon se stará Snapdragon 210, který doplňuje 2GB RAM a 32GB vnitřní paměti. I z tohoto údaje jde vidět, že tato řada je opravdu určena pro nenáročné fungování. Cena Tab E7 je v přepočtu s DPH 1 800 Kč, Tab E8 stojí cca 2 600 Kč a Tab E10 v přepočtu 3 500 Kč s DPH.

lenovo tab m10

Dále se představil model M10, který má stejný displej jako E10, akorát již s FullHD rozlišením, o výkon se stará Snapdragon 450, který doplní 3GB RAM a 32GB vnitřní paměti. Vyroben je z plastu a nechybí stereo reproduktory, Android Oreo nebo fotoparát. Nejprémiovější verze Lenovo Tab P10 je vyrobena z kovu a tvrzeného skla, displej má 10 palců a FullHD rozlišení, výkon má na starost Snapdragon 450 s 4GB RAM a 32GB vnitřní pamětí. Tablet má i čtečku otisků prstů, fotoaparát a funguje na Androidu Oreo. Cena těchto dvou tabletů prozatím nebyla zveřejněna. Vzhledem k výbavě se ale očekává, že nebude vysoká.

Jak se vám líbí tyto levné tablety Lenovo?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)