Lenovo a Lollipop aktualizace: v dohlednu se jí dočká 7 modelů

lenovo lolipop update

Lenovo je jedním z posledních velkých výrobců, u kterých jsme zatím neměli přesnou představu, které jeho modely chytrých telefonů se dočkají, mnoha uživateli vytoužené, aktualizace na nejnovější verzi operačního systému se zeleným robotem v čele – Android 5.0 Lollipop. Nyní však tato čínská společnost své plány poodhalila, a my se tak můžeme podívat, kteří majitelé smartphonů této značky by se měli v dohlednu dočkat.

Nikoho asi příliš nepřekvapí, že se aktualizace dočkají především aktuálně prodávané modely nejvyšší řady Vibe – jmenovitě Vibe Z2 Pro, Z2 a X2. Krom těch by se měly aktualizace dočkat také novinky na českém trhu, a sice “čínský iPhone” S90 Sisley a vytrvalec s velkou, 4000 mAh baterií – Lenovo P70. Výčet telefonů, které se updatu na Android 5.0 Lollipop dočkají pak uzavírá dvojice nedávno představených, levných smartphonů Lenovo A5000 a A6000. Ty se však na náš trh (zatím?) ještě nedostaly.

Lenovo lollipop

Aktualizovat by mělo Lenovo začít někdy v druhém čtvrtletí tohoto roku. Tedy nejdříve v dubnu. Vedle Sony je Lenovo jedním z posledních významných výrobců na našem trhu, který svým zákazníkům nabídne aktualizaci na Lollipop. Svou vinu by na tom mohla mít velmi obsáhlá nadstavba Vibe UI, kterou společnost do většiny svých telefonů instaluje a která v mnohých ohledech připomíná známou nadstavbu MIUI čínského Xiaomi. Doufejme tedy, že zpoždění oproti konkurenci Lenovo vykompenzuje kvalitně odladěnou a bezproblémovou verzí Androidu 5.0. Informace o aktualizacích pocházejí z amerického webu společnosti, je tedy možné, že do nich nejsou zahrnuty všechny modely chytrých telefonů od Lenova, ale pouze ty oficiálně dostupné mezinárodně.

Zdroj: support.lenovo.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (34)