Lenovo chystá konkurenci pro HTC Flyer i ASUS Eee Pad Transformer

htc-logo-1

K chystanému tabletu od Lenova očekávanému pod názvem ThinkPad Tablet nebo ThinkPad Slate unikly bližší informace i ukázka příslušenství. To naznačuje, že lenovácký tablet bude moci konkurovat jak HTC Flyeru a jeho peru, tak Asusu Eee Pad Transformer s jeho dokovací stanicí – ve volitelném příslušenství totiž Lenovo nabízí obojí.

Z technických parametrů je třeba zmínit 10palcový IPS displej s rozlišením 1280×800, dvoujádrový procesor nVidia Tegra 2, 16/32/64 GB prostoru pro uložení dat, přední a zadní kamerky, mini-HDMI, microUSB i USB 2.0 porty, slot na SD karty, a Wi-Fi plus 3G a 4G konektivitu.

ThinkPad Tablet - srovnání s konkurencí

Operačním systémem bude OS 3.0 Honeycomb s řadou nástaveb (uživatelské rozhraní, aplikace pro pracovní nasazení a bezpečnost). Tablet by měl vydržet v provozu při připojení k Wi-Fi až 8 hodin, při celkové hmotnosti 715 gramů zřejmě velký díl připadá právě na akumulátor.

Předpokládané uvedení na trh je červen tohoto roku. O možné ceně se zatím zdroje nezmiňují, ale vzhledem ke konkurenci (viz velmi rozumné ceny Asus Eee Pad Transformer) by se dala očekávat srovnatelná cena, byť Lenovo stále patří alespoň v kategorii notebooků k prémiovým značkám. Pro zákazníky je v každém případě pozitivní, že se o koncept tabletu s rozšiřující dokovací stanicí začíná zajímat více velkých výrobců a bude tak z čeho vybírat.

Zdroj: This is my next via Android Police

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)