LeapDroid: zahrajte si hry z Androidu na počítači!

leapdroid_ico

Nejrůznější emulátory nejsou na Androidu ničím novým. Existují jak emulátory schopné rozjet počítačové či konzolové aplikace na Androidu, tak i emulace OS Android v desktopovém prostředí. Výběr nově rozšiřuje emulátor LeapDroid, jehož první veřejně dostupná verze byla uvolněna na začátku července. Autoři tvrdí, že jde o nejrychlejší emulátor Androidu na světě.

Porovnání emulátoru LeapDroid s konkurenty Porovnání emulátoru LeapDroid s konkurenty

Na diskuzním fóru XDA Developers představili své dílko takto: “Právě jsme vydali nový virtuální stroj s Androidem nazvaný LeapDroid. Jedná se o aplikaci, která vám umožní spouštět programy pro Android v systému Windows. Náš důraz byl kladen na grafický výkon. V tomto směru překonává všechny ostatní hráče na trhu, jako jsou BlueStacks, Genymotions, Andyroid a další. Podporuje spoustu her a je zcela zdarma.”

Tyto typy emulátoru může být použit mnoha způsoby, většinu uživatelů však patrně bude zajímat možnost hrát hry a spouštět aplikace pro Android na počítači. Emulátory prošly v posledních letech poměrně dlouhou cestu a hodně se pracovalo na jejich výkonu. Jejich rychlost s každou verzí stoupá, stejně tak roste počet zobrazovaných snímků za sekundu, což přináší vyšší plynulost.

Zahrajte si hry z Androidu na počítači! Zahrajte si hry z Androidu na počítači!

LeapDroid chce být nejrychlejší

Podle vývojářů LeapDroid je jejich emulátor je nejrychlejší především díky použití “jedinečných technologií LeapGL a Virt Fiber I/O.” LeapDroid je kompatibilní s mnoha hrami, ještě větší kompatibilita má přijít po přidání podpory pro GLES v3, která se chystá v připravované aktualizaci.

Prostředí zatím stojí na starším Androidu 4.4.4 KitKat a je kompatibilní s x86 a aplikacemi a hrami na bázi ARM. Sami autoři tvrdí, že “Vše, co můžete stáhnout do telefonu, můžete také stáhnout a spustit na LeapDroidu.” Emulátor podporuje účty Google a nechybí v něm ani přístup do Obchodu Play, odkud lze instalovat aplikace a hry.

Leapdroid: Demo Critical Ops

Leapdroid: Demo Critical Ops

Mezi další vlastnosti patří:

 • Podpora GLES 1.1 a 2.0.
 • Open GL ve spolupráci s Windows Direct X.
 • Sdílené složky v počítači a LeapDroid.
 • Podpora adb.
 • Mapování kláves.
 • Kopírování a vkládání textu mezi Androidem a hostitelem.
 • Možnost spustit dvě nebo více instancí LeapDroid, takže můžete hrát stejnou hru s různými účty.
Emulátor Androidu LeapDroid Emulátor Androidu LeapDroid

V přípravě jsou i další zajímavé funkce: kromě výše uvedené podpory GLES v3 to má být například možnost instalace balíčků APK jejich přetažením nad okno emulátoru. Dalším zajímavým prvkem se může stát streamování přes OBS (Open Broadcast Software). To znamená, že uživatel LeapDroidu bude mít možnost streamovat své hraní na Twitch nebo jiné služby v rámci samotného emulátoru.

Kde stáhnout a jaké jsou požadavky?

Máte-li zájem vyzkoušet LeapDroid, můžete si zdarma stáhnout 250 MB velký instalační balíček z oficiálních webových stránek. Počítejte však s následujícími minimálními požadavky na počítač:

 • Dvoujádrový procesor AMD nebo Intel.
 • 32/64bit Windows 7 nebo vyšší.
 • Grafická karta s podporou OpenGL 2.1 nebo vyšší.
 • Minimálně 2 GB operační paměti, pro lepší výkon jsou doporučeny 4 GB.
 • Alespoň 2 GB volného diskového prostoru.
 • Zapnutá podpora hardwarové virtualizace (Intel VT-x/AMD-V).
 • Zakázané Hyper-V (doporučeno se pro lepší výkon)

Zdroje: droidgamers.com, leapdroid.com, androidcommunity.com, forum.xda-developers.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (9)