Které Samsungy dostanou Android 4.2?

samsung-galaxy-s-iii_ikona-300×196

Samsung potvrdil, že zvažuje jak, kdy a pro která zařízení z řady Galaxy uvolní nejnovější Android 4.2 Jelly Bean.

Majitelé Samsungu Galaxy S III již jistě nedočkavě čekají na to, kdy dostanou upgrade na Android 4.2, ačkoli teprve na konci října začala aktualizace na Android 4.1. Korejský výrobce se na toto téma vyjádřil teprve včera, kdy tisková mluvčí pro server ZDNet poněkud neurčitě prohlásila: “Oznámíme plány pro Android 4.2 na naší řadu Galaxy, až bude ten správný čas.”

Výrobce sice neuvedl, která zařízení by měla dostat nejnovější systém, ani kdy by se tak mělo stát, nicméně je velmi pravděpodobné, že se to bude týkat jen posledních modelů. Hlavními kandidáty tak jsou Galaxy S III, Galaxy S III mini a Galaxy Note II. Naopak u starších typů se vydání updatu nepředpokládá, což výrobci hardware často zdůvodňují argumentem, že by nový systém na zastaralém zařízení nepřinesl dobrý uživatelský komfort. Důkazem budiž časté stížnosti majitelů Nexusu S, kteří po aktualizaci na Android 4.1 reportují nejrůznější problémy od zadrhávání, až po samovolné restarty telefonu. Mnozí se raději s pokorou vrátili k sice staršímu, ale o poznání stabilnějšímu Androidu 4.0.x Ice Cream Sandwich. Nexus S mimochodem Android 4.2 nedostane.

Android 4.2 Jelly Bean přináší poměrně slušnou porci novinek – například klávesnici s režimem psaní tahem prstu, nové možnosti ovládání hlasem, či inovovanou aplikaci Fotoaparát, která umožňuje pořizování sférických snímků. Prakticky všechny novinky jsme představili ve článcích S jakými novinkami přichází Android 4.2? a S jakými novinkami přichází Android 4.2? – 2. díl.

Prvním telefonem, na kterém hned po rozbalení z krabice (a samozřejmě po zapnutí ;) ) poběží Android 4.2, je LG Nexus 4 jehož prodej byl zahájen v pondělí, a který byl po několika desítkách minut beznadějně vyprodán.

Zdroj: ZDNet.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (19)