Komerční banka už také podporuje Android Pay

komercni banka android pay cz

Služba Android Pay přišla do Česka s podporou třech bank. Každopádně se prozradilo, že brzy se přidá i Komerční banka. Ten den nastal právě dnes. Pokud máte telefon s podporou NFC a jste pod touto bankou, tak si můžete bez problémů aktivovat placení přes telefon pomocí Android Pay.

Komerční banka podporuje platby skrz Android Pay

V Česku se spustila služba Android Pay v celkem třech bankách. Při představování služby se představilo, že brzy dojde i na čtvrtou banku. Věděli jsme, že to bude Komerční banka a spustí se do konce roku 2017, ale přesnější datum nikdo neprozradil. Dnes se tak jednalo o příjemné překvapení.

Na podporu dalších bank si musíme počkat až do příštího roku. Například Equa Bank a Fio banka už potvrdily, že se zákaznici dočkají. Pak tu je třeba Air Bank nebo Česká spořitelna, tyto banky plánují vlastní řešení plateb přes NFC, které nebude využívat Android Pay.

Nastavení Android Pay s Komerční bankou jsme již vyzkoušeli. Na začátku se vás aplikace zeptá, jestli chcete u bezkontaktních plateb vždy používat Android Pay. Poté aktivace proběhne nejrychleji tak, že se přihlásíte do aplikace banky. Vše proběhlo v pořádku, aktivace nám zabrala zhruba minutu. Na webu máme k dispozici i podrobnější návod Jak nastavit Android Pay, ve kterém naleznete všechny důležité informace.

[appbox googleplay com.google.android.apps.walletnfcrel]

[appbox googleplay eu.inmite.prj.kb.mobilbank]

Máte Komerční banku? Aktivovali jste si už Android Pay?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nastavení android

Jak nastavit službu Android Pay?

Zprávičky Jan Boháček Jan Boháček
4 min. uložit na později

Komentáře (12)