Velká aktualizace klávesnice Swype přináší predikci smajlíků a řádek s čísly

velka-aktualizace-klavesnic

Klávesnice Swype je jednou z aplikací, které stály u zrodu a vývoje alternativních softwarových klávesnic s možností psaní tahem prstu. Její autoři však dlouho vzdorovali a nechtěli ji uvolnit do Obchodu Play. K dispozici tak byla pouze ve formě balíčku, což pro uživatele znamenalo složitější instalaci. To se změnilo až v roce 2013, kdy byla klávesnice Swype umístěna do oficiálního repozitáře. Od té doby se sice dočkala několika aktualizací, nové verze však nejsou vydávány tak často, jako u konkurence v podobě Klávesnice Google (dnes Gboard) či SwiftKey. O to zajímavější je poměrně zásadní update, který posouvá číslo verze ze dvojky na trojku.

Co přináší aktualizace klávesnice Swype?

Po vydání verze 2 v srpnu 2015 vyšlo ještě několik minoritních aktualizací – poslední v červenci loňského roku. Od té doby se autoři patrně zaměřili na vývoj třetí generace. Ta přináší následující novinky:

 • Předpovídání smajlíků založené na textovém obsahu.
 • Možnost přidat do rozložení řádek s čísly.
 • Zlepšení rozhraní pro predikci textu.
 • Vylepšení rozpoznávání ručně psaného textu.
 • Rozpoznávání čínských znaků.
 • Jazyky a klávesnice:
  • Ujgurská klávesnice.
  • Predikce pro kašmírštinu.
  • Ruská databáze pro ruštinu a kyrgyzštinu.
  • Vylepšení v thajštině, laoštině a khmerštině.

Pro našince bude patrně největším přínosem možnost zapnutí řádku s čísly, které nedávno ocenili uživatelé Klávesnice Google. O něco méně důležitá je predikce smajlíků, nicméně i zde je jistě cílová skupina, která ji ocení. Přínosem pro všechny by pak měla být především vylepšená predikce textu, díky které lze ušetřit mnoho stisknutých kláves.

Swype — Now Even More Powerful and Personalized

Swype -- Now Even More Powerful and Personalized

Klávesnice Swype je sice placená, stojí však jen 30 korun. Abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete po dobu 30 dnů vyzkoušet její demo verzi, která kromě času nemá žádné další omezení.

[appbox googleplay com.nuance.swype.trial]
[appbox googleplay com.nuance.swype.dtc]

Zkušební verzi aplikace si stáhlo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,3. Placenou variantu si pak pořídila zhruba pětina klientů, její známka je však překvapivě o něco nižší – 4,1.

Pokud ji ještě nepoužíváte, vyzkoušíte poslední verzi klávesnice Swype?

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)