Klávesnice Minuum – přesně takto se bude psát na Google Glass [video]

Minuum-cover

Google Glass je produkt, kolem kterého je již nějakou dobu velké haló. Je to způsobeno několika faktory. Za prvé, chtěli byste je, ale nemůžete si je koupit. Za druhé, rozšířená realita je děsně cool. Za třetí, chcete si natočit sex z pohledu první osoby. Dobře, dobře, děláme si srandu. Jak ale z chytrých brýlí odeslat SMS zprávu?

minuumglass

Až doteď k tomu sloužilo výhradně hlasové zadávání. To však není v každém prostředí zrovna praktické. Zkuste si diktovat text, ve kterém se omlouváte za včerejší večer, v přeplněném autobusu nebo metru. Naštěstí je na světě spousta vývojářů, kteří mají v zásobě nekonečnou spoustu řešení. Výsledkem jednoho z nich je i klávesnice Minuum. Ta je standardně dostupná v Google Play pro tablety a chytré telefony, její další verze bude pro Google Glass. Aplikace už skutečně existuje a je ve fázi testování.

minuum

A jakže to bude vypadat? Z videa mi to trochu připomíná morseovku. Kombinací klepání a chytré predikce, by měl vzniknout vámi zamýšlený text. Uvidíme, na kolik bude psaní snadné a intuitivní. Už teď se ale bavíme představami o lidech, jak si při chůzi po Václavském náměstí klepou na spánek. Ovšem, pořád lepší než to diktování, no ne?

First Ever Typing On Google Glass

First Ever Typing On Google Glass

Zdroj: AH.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později

Komentáře (11)