Klávesnice Google 3.0 vylepšuje navrhování slov z ostatních aplikací

klavesnice_ico

Včera byla aktualizována Klávesnice Google z verze 2.x na verzi 3.0.19373, nicméně oficiální seznam změn (“changelog”) v Obchodě Play zatím nejmenuje žádné konkrétní informace o tom, co vše bylo vylepšeno. Uživatelé se tedy vydali na “průzkum bojem” a objevili patrně nejzásadnější novinku této vstupní metody: personalizaci napovídání slov s pomocí Google účtu uživatele. Při prvním vyvolání klávesnice po updatu se v řádku nad klávesami, kde se zpravidla zobrazují navrhovaná slova, objeví upozornění, že napovídání bude vylepšeno díky datům získaných z ostatních aplikací a služeb Google.

Klávesnice Google 3.0: upozornění na přístup k datům Klávesnice Google 3.0: upozornění na přístup k datům

Klávesnice Google 3.0: povolení přístupu k datům Klávesnice Google 3.0: povolení přístupu k datům

Klávesnice Google 3.0: možnosti nastavení Klávesnice Google 3.0: možnosti nastavení

Napovídání slov zaznamenalo v uplynulých měsících poměrně značná vylepšení ať už díky vlastnímu slovníku uživatele, nebo přístupu k seznamu kontaktů, nicméně využití dat z dalších aplikací přináší další úroveň, díky které si bude klávesnice moci významně doplnit slovní zásobu. Nejde přitom o naprostou novinku – obdobný princip učení používaných slov praktikuje například alternativní “klaviatura” SwiftKey.

Klávesnice Google 3.0 vylepšuje navrhování slov z ostatních aplikací Google Klávesnice Google 3.0 vylepšuje navrhování slov z ostatních aplikací Google

Pokud by vám představa, že klávesnice využívá vaše data, z nějakého důvodu nevyhovovala, stačí deaktivovat příslušnou volbu v nastavení.

Dalšími změnami jsou tlačítko ABC, které se objevuje v režimu smajlíků a slouží k návratu na klasické rozložení a nová ikona nastavení, která se zobrazí při dlouhém podržení klávesy pro hlasový vstup.

Máte-li Klávesnici Google nainstalovanou, měla by se vám v následujících dnech automaticky aktualizovat na nejnovější verzi. Její dostupnost pro vaše zařízení můžete také zjistit na oficiální stránce Obchodu Play skrze následující odkaz.

Klávesnice Google
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení
4.0+


Zdarma

Pokud se vám nechce čekat, je možné stáhnout 15,9 MB velký APK balíček alternativní cestou, nicméně pro účely instalace je nutné mít povolenou instalaci aplikací z neoficiálních zdrojů. Minimálním požadavkem je operační systém Android 4.0 a vyšší.

Zdroje: Android Central, Android Police, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (15)