Nová verze klávesnice Gboard přidává podporu samolepek

klavesnice gboard samolepky bitmoji

Poslední beta verze klávesnice Gboard přináší zajímavou novinku, kterou můžeme vidět u chatovacích aplikací. Od verze 6.5 budou přímo v klávesnici dostupné samolepky. Dále se předělalo několik položek v nastavení.

Klávesnice Gboard nyní i se samolepkami

Klávesnice od Googlu nám pomalu také bobtná. Už to není jen o psaní. Přímo z aplikace se dají posílat smajlíky, GIF obrázky, dá se využít Google vyhledávání anebo třeba překladač. Poslední novinka je integrace samolepek, funguje například s bitmoji, ale také vygenerovanými samolepkami z Google Allo, které se tvoří podle vaší fotky.

Po nastavení se v menu vedle GIF obrázků objeví nová položka. Samotné samolepky jdou vyhledávat pomocí názvu, dále se dají zobrazit poslední použité nebo také populární. Vkládat se pak dají do aplikací, které podporují vkládání obrázků z klávesnice.

Verze 6.5 klávesnice Gboard předělává několik tlačítek a také nastavení témat změnilo design. V nastavení už se také nedá najít položka doplňků slovníku. Novou verzi můžete stahovat z Google Play, pokud máte aktivovanou beta verzi, nebo můžete stahovat manuálně z APKMirror.

[appbox googleplay com.google.android.inputmethod.latin]

Používáte v klávesnici Gboard emoji, GIF obrázky nebo smajlíky?

Zdroj: 9to5google.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (9)