KitKat zaznamenal dosud nejvyšší procento včasné distribuce, předběhl tak Ice Cream Sandwich i Jelly Bean

Android 4.4 KitKat - podrobný přehled novinek obrazem i slovem

Společnost Google oznámila aktuální čísla využití operačního systému Android. Nový Android 4.4 Kitkat obdržel za první měsíc již 1,1 procenta z celkového počtu všech telefonů. Toto číslo se může na první pohled zdát zanedbatelné. Podívejme se na to ale jinak. Za předpokladu, že Android je rozšířen do více než 1 miliardy telefonů, jedná se o 11 milionů telefonů během jednoho jediného měsíce.

Toto číslo je navíc nejvyšším číslem v historii, jelikož předchozí verze Androidu se v prvním měsíci od vydání nevyšplhaly ani na celé procento. Stále velmi využívaná verze Ice Cream Sandwich (4.0) se po představení v prosinci 2011 dostala za měsíc na pouhých 0,6 %. Stejně tak ani novější Jelly Bean (4.1) vydaný v srpnu 2012 za první měsíc nijak nerostl. Dostal se tehdy na 0,8 % celkové distribuce.

kitkat socha

Aktuálně Android 4.4 Kitkat mohou využívat majitelé telefonů Google Nexus 5, Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10, většiny Moto X telefonů, a také někteří uživatelé Samsung Galaxy S4, HTC One nebo LG G2.

Nejvíce využívanou verzí Androidu je stále Jelly Bean (4.1, 4.2, 4.3), který si v telefonech oblíbilo 54 % všech světových uživatelů. Překvapivě velký podíl si drží verze GingerBread se svými 24%, což je jen o 2% méně než minulý měsíc. A mimo jiné starší telefony s GingerBread (2.3) zaujímají stále větší procento trhu než například oblíbený Ice Cream Sandwich (4.0) s necelými dvaceti procenty.
Ostatní verze Androidu s názvy Froyo (2.2) a Honeycomb (3.2) již můžeme považovat téměř za “vyhynulé”. Celkově z pomyslného koláče zabírají jen 1,6 %. Nicméně v absolutních číslech je to stále více než 16 milionů světového objemu telefonů s Androidem.

Android procentualni vyjadreni

Nejzajímavějším číslem z pohledu Google je procento všech telefonů, které využívají verze Androidu 4.x a vyšší. To činí téměř 3/4, konkrétně pak 74 procent. Tato čísla nevznikají jen náhodou, aby Google prezentoval své úspěchy novinářům a veřejnosti. Je to především signál směrem k vývojářům, pro jaké verze softwaru se ještě vyplatí vyvíjet nové aplikace a u kterých je to jen ztráta času.
Jakou verzi Androidu využíváte vy? Pochlubte se nám v komentářích.

zdroj: androidcentral.com

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (55)