Huawei představil procesor Kirin 960. Má se konkurence obávat?

Kirin 960

A do třetice všeho dobrého se podíváme na velkou Huawei tiskovou konferenci. Tentokrát na představení procesoru HiSilicon Kirin 960, který by měl být jedním z nejlepších procesorů pro nacházející telefony. Co nabízí zajímavého?

Kirin 960: Zlepšení ve všech směrech

HiSilicon Kirin 960 se skládá ze čtyř výkonných ARM Cortex A73 jader na frekvenci 2,4 GHz, a dalších čtyř Cortexů A53 taktovaných na 1,8 GHz, které mají mít nízkou spotřebu energie. Kirin 960 je také prvním procesorem, ve kterém je použita grafika Mali-G71 MP8, ta by podle mnoha spekulací měla být i uvnitř chystaného Galaxy S8.

Během představování srovnával Huawei benchmarky také s procesorem Apple A10, který je v nových iPhonech. V single core testu je rychlejší procesor Applu, nicméně pokud se testuje více jader, tak vede Kirin 960. Jedním z důvodů je prý podpora standardu UFS 2.1.

Mali-G71 MP8 také přináší velký skok, co se týče grafického výkonu. Má být o 180% výkonnější, než předchůdce Mali-T880, který byl použit mimo jiné u předchozích Kirin procesorů. Podporuje také rozhraní Vulkan. což by také mělo zajistit, že zatížení procesoru by nemělo být tak velké.

Podporuje také LPDDR4 RAM, nebo velmi rychlé LTE, které může běžet až 600 Mbps. Prozatím Huawei neoznámil, které zařízení jako první dostane Kirin 960, ale spekuluje se, že to bude Mate 9, který by se měl zhruba za dva týdny oficiálně představit.

Používáte zařízení s předchozím čipsetem Kirin 950 a jste případně spokojeni?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)