Kingzone K1 – asijský klon telefonu Huawei Ascend P6

Kingzone K1 – 2

Vymyslet telefon s jedinečným designem není úplně snadná věc, což potvrzuje také spousta sporů o vzhledu konkurenčních telefonů (společnosti Samsung a Apple by mohly vyprávět). Ne všude si ovšem s kopírováním designu lámou hlavu a například na čínském trhu nalezneme až nebezpečný počet klonů a kopií známějších telefonů a značek. Někteří dokonce tvrdí, že pokud má váš telefon několik klonů a kopií, můžete to brát jako poctu – telefon se povedl. Napodobování vzhledu se nevyhnula ani společnost Huawei se svým modelem Ascend P6, přístroj Kingzone K1 totiž vypadá opravdu velmi podobně a rozhodně zde není řeč o náhodě. V balení je dokonce k dostání stejný gumový obal, jako dodává Huawei. Posuďte sami.

Kingzone K1 - 3 Kingzone K1 - 4 Kingzone K1 Kingzone K1 - 3

Kingzone K1 ovšem není jen obyčejný levný a nekvalitní klon, ale jeho výbava je velmi dobrá – nabídne 5,5″ LTPS displej s Full HD rozlišením, osmijádrový procesor MediaTek MT6592 s frekvencí 1,7 GHz, 2GB RAM paměť, bezdrátové nabíjení, Android 4.3 či třeba 13MPx fotoaparát vzadu a 8MPx snímač vpředu. To vůbec nejsou špatné parametry, že? Cena také zůstává příznivá – v čínském obchodu lze tento telefon sehnat již za 270 dolarů (tedy přibližně 5 500 Kč). Poštovné je sice zdarma, ale s velkou pravděpodobností zaplatíte také daň.

zdroj: mobilegeeks.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)