Kdy dostanou Samsung Galaxy S III a Note II Android 4.2?

s3_ico

Aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean se pěkně rozjely a postupně se objevují na stále větším počtu mobilních telefonů. Radost z nejnovější verze systému ale “překazil” Google, když minulý týden oznámil Android 4.2, označovaný taktéž jako Jelly Bean. Nepřímo tak odstartoval další vlnu čekání, jež následně tradičně vyústí v kritiku ze strany majitelů telefonů, jejichž výrobci mnohdy ještě ani nevydali aktualizaci na Ice Cream Sandwich.

Jedním z prvních modelů, u kterého se začalo nahlas mluvit o updatu na Android 4.2, je Samsung Galaxy S III, pro který je aktuálně k dispozici Android 4.1.1 (mnoho zákazníků však na aktualizaci stále ještě čeká). Novější Galaxy Note II má Android 4.1 Jelly Bean už po rozbalení z krabice. Server Gotta Be Mobile nyní přišel se zprávou převzatou ze serveru SamMobile, podle které by se oba jmenované telefony měly dočkat Androidu 4.2 v prvním čtvrtletí roku 2013.

Samsung i9300 Galaxy S III Samsung i9300 Galaxy S III

Pokud by se tyto informace potvrdily, byly by Galaxy S III a Note II po Nexusech pravděpodobně prvními telefony, jež by dostaly nejnovější Android. Je ale nutné brát v úvahu fakt, že informace nepochází přímo od Samsungu, ba dokonce ji Samsung ani nepotvrdil, tudíž ji lze považovat za spekulaci. Co je ale takřka jisté, že vzhledem k specifikaci, popularitě a datu zahájení prodejů vydá Samsung v první řadě update pro své aktuální vlajkové lodě, a teprve poté se možná bude zabývat staršími modely.

Samsung N7100 Galaxy Note II Samsung N7100 Galaxy Note II

Android 4.2 přináší proti verzi 4.1 několik vylepšení, jako je podpora sférických fotografií, klávesnice s možností psaní tahem, vylepšená notifikační lišta, nebo lepší systém zabezpečení.

Zdroje: Phones Review a Gotta Be Mobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)