Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8
Výrobce: Samsung
Kategorie: Telefony
 • Displej: 6.3", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED
 • Procesor: Samsung Exynos 8895
 • RAM: 6GB
 • Fotoaparát: 12 MP
 • Baterie: 3300 mAh
 • Cena: od 21 990 Kč

Samsung Galaxy Note8 - Specifikace

Baterie

Samsung Galaxy Note8 - Kde koupit

Recenze

Samsung Galaxy Note8 - Uživatelské hodnocení

Uživatelské hodnocení

Celkové hodnocení od 1 uživatelů.

1
 • Cena 1 / 10
 • Display 1 / 10
 • Hardware 1 / 10
 • Poměr cena/výkon 1 / 10
Napsat recenzi Berte, prosím, na vědomí, že uživatelské recenze odráží názor autora.
 1. Libb

  9.7 4.9 5

  Sexy dříč

  Jsem už spoustu let věrný Samsungu, už od dob S3. Po krátké epizodě s S8, která mně úplně nesedla, jsem měl možnost relativně levného upgrade na Note8, tak jsem to zkusil. Moje očekávání nebyla zas tak vysoká, těšil jsem se hlavně na duální foťák, který je paradoxně jediným mírným zklamáním. Ale popořadě:
  – Zpracování není co vytknout. Rozměry jsou samozřejmě mimořádné a ne každému sedne mobil takových rozměrů, na druhou stranu to zvláště u Note dává smysl. Telefon se drží dobře díky sice zakulacenému tvaru, ale ne tak zakulacenému jako u řady S. Ovládání jednou rukou je ale prakticky vyloučené.
  – Výkon je nekompromisní. Procesor je úžasně rychlý a 6GB RAM je poznat. Zatímco S8 jsem musel restartovat po 4 dnech, Note8 jen když přijde aktualizace systému.
  – S-Pen, aneb stylus. Na ten si stále ještě trochu zvykám, ale je to úžasná věc. Hlavně proto, že jde použít i na zamčeném displeji, takže nemusím nic spouštět, jen vytáhnu stylus a píšu či kreslím. Velice návykové.
  – Displej je samozřejmě úžasný, zaoblení pro pocit nekonečna tam je, ale nijak zásadně nezkresluje obraz, takže tentokrát na rozdíl od S8 palec nahoru. Čitelnost na slunci je perfektní, Samsung umí displej vyžhavit na výbornou svítivost.
  – Biometrika: čtečka otisků prstů je na zádech vedle foťáků, a to je pro mě strašná věc, protože telefon musím brát do ruky. Naštěstí je dost vysoko, takže se na ni dá dosáhnout třeba v autě, když je telefon v držáku. Další forma zabezpečení je čtečka duhovky, která pracuje dobře a rychle i s brýlemi. Jen je třeba provést poctivě kalibraci v takových světelných podmínkách, v jakých se pohybujete nejčastěji. Pokud ji zkalibrujete doma večer, tak na sluníčku nemáte šanci.
  – Fotoaparátů je tu hned několik. Přední moc neřeším, má 8Mpx a má ostření, což je celkem na houby, výsledkem je, že na rozdíl od stále ostrého obrazu u S7 se sem tam začne bez varování přeostřovat. Zadní foťáky jsou dva, jeden širokoúhlý (ekvivalent 26mm), který je výborný a druhý s horší světelností a ohniskem asi 52mm, který v šeru už moc nestíhá. Telefon umí i takzvané živé ostření, kdy snímá na teleobjektiv a širokáč používá pro získání informace o scéně a pak je možné selektivně rozmazat pozadí, což má simulovat hloubku ostrosti (nevím proč se tomu říká nesprávně bokeh). Problém je, že z neznámého důvodu foťák hodně šumí a v horším osvětlení je tato funkce skoro nepoužitelná. Pokud by tedy někdo chtěl koupit Note8 kvůli dual foťáku, tak to asi nedělejte. (V této chvíli byl už představen S9+, který má také dva foťáky, které by měly být lepší).

  Telefon má 64GB paměť pro data, která je velice rychlá (zápis z PC přes pořádný kabel 200MB/s) a podporuje i paměťové karty.
  Nabíjení originální nabíječkou z 10 na 100% je asi na 80 minut, telefon podporuje i bezdrátové nabíjení v rychlé verzi. Výdrž baterie je s velkou rezervou celý den velmi náročného používání (tím nemyslím úplně navigaci).

  Závěr: osobně jsem telefonem velmi příjemně překvapený a koupě rozhodně nelituju. S-Pen je úžasný výdobytek, a i když jsem fotoaparát zkritizoval, pořád je to z toho nejlepšího, co se dá dnes koupit (uvidíme, co S9). Stabilita a celkový dojem je mnohem lepší než u S8. I když se to podle parametrů nezdá, S8 a Note8 jsou dva opravdu úplně jiné telefony.

  • Cena
   1 / 10
  • Display
   1 / 10
  • Hardware
   1 / 10
  • Poměr cena/výkon
   1 / 10

Omlouváme se, ale nemáte oprávnění psát recenze. Jste přihlášený?

Pokud ještě nemáte účet, registrujte se
GearBest slevy akce z číny
[sz_banner_skyscraper]

test test test

Články dle výrobce
Google, Honor, Huawei, Oppo, Samsung, Xiaomi