Kalendář Google přináší připomenutí. Jak to funguje v praxi?

pripomenuti_ico

Kalendář Google je díky svým funkcím jedním z nejlepších řešení správy času a plánování událostí. Díky podpoře alternativních aplikací mohou uživatelé tuto službu používat i v jiném než oficiálním rozhraní. Pokud hlavním důvodem k používání jiné kalendářové aplikace byla chybějící podpora připomenutí, možná nastal čas zvážit návrat k oficiálnímu programu Kalendář Google.

K čemu to je dobré?

Svůj seznam úkolů, akcí, událostí a plánů budete mít díky integraci připomenutí na jednom místě. Je skoro až překvapivé, že tato kompletní výbava pro správu času nebyla v programu již od začátku. Připomínky lze přitom přidávat z různých míst, jako jsou třeba doručená pošta, poznámková aplikace Google Keep, Chytré karty Google (Google Now) a hlasové zadávání. Připomenutí se pak zobrazují v aplikaci Kalendář Google spolu se seznamem naplánovaných událostí.

Zatímco kalendář je místo, kde si většina uživatelů udržuje přehled o událostech vázaných na den a čas, pro seznamy úkolů s připomenutími často používají alternativní aplikace. Kvůli používání dvou programů ale může být složité udržet si přehled v tom, co je důležité. Díky připomenutím v aplikaci Kalendáři Google můžete své plány a úkoly spravovat na jednom místě. Zatímco seznam naplánovaných událostí se ve výchozím zobrazení postupně posouvá podle času, připomenutí uvidíte stále vždy nahoře, odkud je lze snadno označit jako splněné. Vše podstatné vysvětluje Google v následujícím oficiálním videu.

Reminders in Google Calendar

Reminders in Google Calendar

Vytvoření nového připomenutí je snadné: stačí klepnout na plovoucí akční tlačítko a místo vytvoření události zvolit připomínku.

Připomenutí v Kalendáři Google Připomenutí v Kalendáři Google

S vyplněním podrobností pomůže našeptávač, který ochotně doplní telefonní čísla nebo adresy. Když takto přidáte kontakt či umístění, můžete přímo z upomínky vytočit číslo nebo spustit navigaci na daný cíl. K napovídání jsou použity nejen vaše kontakty, ale také databáze Googlu.

Našeptávač doplní detaily Našeptávač doplní detaily

Tento typ upomínky se mohou hodit například tehdy, pokud máte zavolat svému lékaři, nebo vzít cestou z práce nákup. Pokud úkol z připomínky nesplníte, přesune se automaticky do následujícího dne.

Ve stávající verzi aplikace Kalendář Google připomenutí zatím nefungují – aktualizace, která tuto funkci odemkne, je teprve postupně uvolňována do Obchodu Play. V dohledné době očekáváme spuštění podpory také ve webové verzi Kalendáře.

Jestliže nechcete čekat, než Google vydá aktualizovanou verzi Kalendáře, můžete si stáhnout instalační balíček poslední verze 5.3 z APKMirroru. Pro jeho instalaci však musíte v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Balíček je určen pro Android 4.1 Jelly Bean a novější.

Praktický minitest připomenutí v Kalendáři

Kalendář Google 5.3 jsme nainstalovali z APKMirroru na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 Lollipop. Nová verze nevyžaduje proti předchozí žádná nová oprávnění.

Po prvním spuštění aplikace představila novou položku akční nabídky – možnost vytvoření připomenutí. V postranní nabídce jsme pak seznam připomenutí nalezli jako položku svázanou s účtem, kterou lze aktivovat a deaktivovat. Připomenutí jsou tedy synchronizována s účtem Google.

Při zakládání nového připomenutí lze zadat předmět, termín (ve výchozím stavu jde o celodenní události, ale můžete určit konkrétní hodinu) a opakování (denní/týdenní/měsíční/roční/vlastní).

Upomínka se pak zobrazuje v režimu zobrazení Plán na začátku dne, v ostatních zobrazeních se však neukazuje, což považujeme za poněkud nepraktické.

Připomenutí se po klepnutí zobrazují v samostatném seznamu, ze kterého lze přejít k jejich editaci, případně je odsunutím do strany označit jako vyřízené.

Ve webové verzi Kalendáře Google se zatím připomenutí neukazují vůbec, nicméně v dohledné době očekáváme jejich podporu i zde.

Zdroje: Android Police, Gmail Blog, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)