Join: Propojte svůj Android s počítačem a posílejte SMS, notifikace a další

Join by joaoapps-1

Tvůrce slavných pluginů do Taskeru přichází s aplikací Join, která nám umožní propojit mobilní telefon a počítač. Díky tomu můžeme dostávat notifikace z telefonu přímo do počítače, odpovídat na SMS, sdílet soubory, text a další. Aplikaci si dnes představíme.

Join – most mezi počítačem a Androidem

Jistě to každý známe – sedíme pohodlně u PC a najednou se nám na telefonu zjeví nová SMS. Strašně rádi bychom napsali text pohodlně na klávesnici počítače, jenže to standardně nejde. Nebo snad ano? Aplikace Join nám umožní propojit telefon a počítač, díky čemuž lze právě SMS a další data sdílet. Co vše nám Join umožní?

  • odesílat a přijímat SMS
  • přijímat notifikace z telefonu
  • odeslat do telefonu text napsaný na PC
  • sdílet soubory a dělat snímky obrazovky
  • najít a rozezvučet telefon
  • použít Join v kombinaci s aplikací Tasker
  • a další

Jednotlivé vlastnosti znázorňuje i oficiální video tvůrců.

Join by joaoapps

Join by joaoapps

Instalace a nastavení Join

V první řadě je nutné nainstalovat do telefonu aplikaci Join pro Android. Po instalaci je nutné zvolit účet Google, skrze který aplikace bude komunikovat s dalšími zařízeními. Instalace a nastavení aplikace je velmi snadné, nezapomeňte aplikaci Join povolit práva pro čtení notifikací a přístup k oznámením, stejně tak aktivovat službu pro SMS. V nastavení notifikací jsme museli ručně nastavit aplikace, pro které chceme dostávat notifikace z telefonu.

Na straně počítače teoreticky nemusíme nic instalovat – lze ke svému telefonu přistoupit i skrze webové rozhraní, jeho funkce jsou však omezeny a chybí například oznámení. O dost jednodušší se nám jeví použití doplňku Join do prohlížeče Chrome, který používá velká část uživatelů. Pokud Chrome nepoužíváte, můžete si nainstalovat aplikaci pro Windows 10, pokud jím váš počítač disponuje.

V našem případě jsme použili doplněk do prohlížeče Chrome, který nám umožní ovládání telefonu i příjem notifikací. Jeho ikonu naleznete v horním rohu prohlížeče, odkud jsou všechny příkazy snadno po ruce. Notifikace pak přicházejí jako standardní upozornění z Chromu, nechybí ani zvukové oznámení.

Měsíc k vyzkoušení zdarma

Join nás svou funkčností příjemně překvapil – instalace je jednoduchá a právě možnost propojení s Google Chrome se nám jeví jako šikovný pomocník. Sdílení notifikací funguje velmi dobře, lze skrze ně ihned odpovídat na SMS či e-maily a hlavně – pokud některou z notifikací v PC zrušíte, vymaže se i na telefonu, takže nevznikají duplicity. Šikovné je i psaní a příjem SMS, snadné sdílení souborů či zadávání textu z klávesnice do telefonu.

Jediným háčkem je tedy prozatím cena – první měsíc je používání Join zcela zdarma (s reklamami v Android aplikaci), poté je ale nutné uhradit částku 147 Kč, což není zrovna málo. Na druhou stranu – uživatelům, kteří často potřebují odpovídat na SMS či zadávat delší text do telefonu, by mohla tato aplikace výrazně ušetřit čas a nervy. Hodí se ji alespoň vyzkoušet, protože za měsíc člověk pohodlně zjistí, zda něco takového potřebuje či nikoliv.

[appbox googleplay com.joaomgcd.join]

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (7)