Je Android 4.2 nejproblémovější verzí od dob Honeycombu?

a42_ico

Alexander Maxham ze serveru Android Headlines přišel s přehledem dosud známých zásadních problémů Androidu 4.2 Jelly Bean, které se zatím týkají pouze majitelů Nexusů. Podle některých názorů je prý Android 4.2 nejproblémovější verzí od Androidu 3.x Honeycomb, což je poměrně tvrdé a odvážné tvrzení. Pojďme se letmo podívat na nejčastěji zmiňované chyby a nedostatky.

Je Android 4.2 nejproblémovější verzí od dob Honeycombu? Je Android 4.2 nejproblémovější verzí od dob Honeycombu?

  • V aplikaci Lidé chybí prosinec (informovali jsme ve zprávičce Google zachraňuje svět – zrušil prosinec v Androidu 4.2). Chyba postihuje všechna zařízení se systémem Android 4.2.
  • Extrémně rychlé vybíjení baterie a pomalé nabíjení – to údajně reportuje řada majitelů Galaxy Nexusu a Nexusu 7, kteří provedli aktualizaci na Android 4.2.
  • Náhodné restarty jsou asi největším problémem a mají se týkat Galaxy Nexusu, Nexusu 7 a Nexusu 10.

Maxham se na základě těchto problémů pozastavuje nad otázkou, nakolik se Google před oficiálním uvolněním věnuje testování software na svých referenčních telefonech a tabletech? Drobné chyby se samozřejmě objevují v jakémkoli novém systému, nicméně v tomto případě jde o poměrně zásadní problémy, které přinejmenším ve dvou posledních případech významně ovlivňují uživatelský komfort a možnost práce se zařízením.

Lze předpokládat, že Google pozorně sleduje a řeší všechny dosud zjištěné chyby, takže nezbývá než doufat, že je co nejrychleji opraví a vydá aktualizaci (pravděpodobně s číslem verze 4.2.1).

Existují ještě nějaké další chyby v Androidu 4.2? Pokud vlastníte zařízení s nejnovější verzí operačního systému, podělte se o své zkušenosti v komentářích pod článkem, ať si můžeme udělat představu, nakolik vážná je skutečná situace. Nezapomeňte napsat, na jakém zařízení jste se s problémy a/nebo chybami setkali.

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (50)