JDI přichází s další generací LCD displejů, obraz bude lepší a rámečky tenčí

JDI-2nd-gen-pixel-eyes-display-840×516

JDI neboli Japan Display patří mezi významné výrobce displejů pro mobilní telefony a produkty této společnosti nalezneme například ve smarphonech Sony či OnePlus. Tato společnost pak nově přichází s druhou generací svých Pixel Eyes LCD displejů založených na LTPS technologii a určených primárně pro prémiové telefony. Oproti předešlé generaci těchto displejů výrobce slibuje hned několik zajímavých novinek a vylepšení.

Předně nové displeje nepotřebují dotykovou vrstvu, jelikož ta je integrována v samotném LCD. Díky tomuto řešení má celý displej menší tloušťku. Nová generace prémiových displejů od JDI nabídne také menší okraje. Zatímco původní Pixel Eyes LCD displeje měly okraje o tloušťce 0,8 mm, nová generace nabídne 0,5mm okraje.

První generaci Pixel Eyes LCD LTPS displeje využívalo například OnePlus One První generaci Pixel Eyes LCD LTPS displeje využívalo například OnePlus One

Nové displeje od JDI mají nabídnout také lepší podání černé barvy než v případě předešlé generace, už ta měla v tomto ohledu navrch v porovnání s většinou běžných IPS displejů. Poslední podstatnou novinkou, se kterou JDI přichází, jsou lepší reakce na dotyk – nový displej nyní zvládá rozlišovat stylus o průměru již 1 mm. Nové Pixel Eyes LCD displeje bude JDI vyrábět o úhlopříčce až 16″, nově by se tak mohly dostat nejen do mobilů, ale také tabletů a notebooků.

Jaký typ displejů preferujete? IPS, LTPS nebo (Super) AMOLED?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)