Jaký Twitter klient je nejlepší pro váš Android?

twitter

Rychle se rozvíjející a rozšiřující sociální síť Twitter se stává důležitou součástí mobilních telefonů. V každém novém přístroji se s touto sociální sítí počítá. A Android není výjimkou. I když pro tuto platformu najdeme mnoho Twitter klientů, dnes si v krátkosti představíme pouze ty, které podle mě stojí za nainstalování.

HTC Peep

Aplikace pro Twitter přímo od HTC, kterou najdeme v základní výbavě telefonů (od modelu Hero). Tento klient má mnoho možností nastavení, navíc se může chlubit zajímavým vzhledem, které umocňují widgety na plochu. Ty jsou pro prostředí Sense dva – jeden zabere celou plochu a zobrazuje (pouze) 3 nejnovější tweety. Ten druhý pak slouží pouze k rychlému updatu vašeho stavu. Co mi na této aplikaci vadí a proč není tím nejlepším klientem? Odpověď zní rychlost. Načítání nových tweetů trvá na normálním EDGE (HSPDA) připojení věčnost, stejně tak i při připojení přes Wi-Fi.

Twidroid (na Android Marketu verze Lite)

To, co Peep nemá, má právě Twidroid. Rychlost. Načítání tweetů a přímých zpráv je velmi rychlé, i při nejpomalejším GPRS připojení. Vzhled programu sice není tak propracovaný jako u výše zmíněného klienta od HTC. Pokud ale preferujete spíše použitelnost než vzhled, Twidroid je tím pravým klientem pro váš mobilní telefon.

Twidroid (Twitter klient pro Android) Twidroid (Twitter klient pro Android)

Seesmic

Kompromisem mezi aplikacemi Peep a Twidroid je nově dostupný klient Seesmic. Je poměrně svižný a nevypadá vůbec špatně. Ale přesto mi jeho použitelnost a rychlost nepřijde tak dobrá, jako u předchozí aplikace.

Výše zmíněné klienty považuji za kvalitní, ale přesto mají jeden nedostatek, mluví na vás anglicky. Pokud hledáte českou variantu, existuje. Aplikace Twoid pochází od českých vývojářů. I když mi klient přišel nepřehledný, nabídka funkcí je plně srovnatelná s předchozími aplikacemi. Vývojáři navíc aplikaci často aktualizují.

Doporučuji vyzkoušet všechny tři, respektive čtyři, aplikace a rozhodně si jednu z nich oblíbíte. Já jsem dal přednost aplikace Twidroid a i když mám “jen” Lite verzi, na denní používání úplně stačí.

A jaký klient pro Twitter je Váš oblíbený? Je pro vás u klienta určující rychlost nebo vzhled?

Příště se podíváme na Facebook klienty, prozatím můžu prozradit, že budeme srovnávat oficiální Facebook aplikaci, Babbler + 2 webové Facebook stránky.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

tomtom_ico

Navigace TomTom je na cestě na Android Market

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (8)